RAT MURINJA I GVARDIOLE: TIP analizira dva derbija engleske premijer lige

Đ. S.

21. 11. 2020. u 10:00

Englezi, dobro došli nazad na TV prijemnike i liste u kladionicama.

РАТ МУРИЊА И ГВАРДИОЛЕ: ТИП анализира два дербија енглеске премијер лиге

Foto: EPA-EFE/Shaun Botterill/POOL

Na veliku radost svih prognozera u ponudi ovog vikenda, posle reprezentativne pauze, sa Ostrva stižu dve poslastice. Ljubitelji fudbala i klađenja uživaće u duelu između Liverpula i Lestera kao i u dvoboju Mančester Sitija i Totenhema.

"PEVCI", ČUDOM EFIKASNIJI

Prvi će na teren "pevci" i "građani" u subotu (18.30). To će biti novi sudar dva genijalna trenerska uma - Pepa Gvardiole i Žozea Murinja. U poslednjem njihovom susretu, pobedu je odneo ekscentrični Portuglac početkom godine, kada se Siti već bio oprostio od titule.

Sada je situacija drugačija, Totenhem je ušao jako dobro u sezonu i drugi je na tabeli. Na drugoj strani, Siti je mnogo slabije krenuo i zauzima tek desetu poziciju, tako da je jasno da bi Gvardioli trijumf nad starim rivalom povratio samopouzdanje i usmerio njegovu ekipu ka gornjem domu Premijer lige.

Suprotno nekom opštem mišljenju, Murinjova ekipa je jedna od efikasnijih timova ove sezone sa Kejnom i Sonom (19 pogodaka na osam mečeva), dok su Pepovi "građani" tek deset puta tresli mreže na sedam prvenstvenih utakmica. U poslednjih devet mečeva samo su jednom remizirali, uz šest pobeda Mančester sitija.  

VARDI "VOLI" LIVERPUL

Za kraj sedmice, fudbalske zanesenjake će poneti susret Liverpula i Lestera (nedelja, 20.15). Trener domaćih Jirgen Klop ima velike probleme zbog brojnih povreda, u meč će ući bez gotovo cele startne odbrambene četvorke, što će posebno obradovati napadača "lisica" Džejmija Vardija. On je u narodu poznat kao "ubica velikih", a Liverpul mu je jedna od omiljenih žrtava - dao im je sedam golova u karijeri. Trenutno je u vrhu liste strelaca Premijerlige sa osam pogodaka, isto toliko puta je pogodio i najbolji napadač "redsa" Mo Salah, ali je njegovo učešće pod velikim znakom pitanja, jer je imao koronu. Liverpul je poznat kao negostoljubiv domaćin, vezao je u prvenstvu na svom "Enfildu" 63 utakmice bez poraza (11 remija).     

Ono što može da obraduje ljubitelje prognoze je da ja na poslednjih pet mečeva ove dve ekipe bilo bar dva gola, pa se očekuje da tako bude i ovog puta. 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PUTIN JE UPRAVO KLEKNUO PRED NJIM! Ovo ni u crkvi nije uradio predsednik Rusije (VIDEO)

PUTIN JE UPRAVO KLEKNUO PRED NjIM! Ovo ni u crkvi nije uradio predsednik Rusije (VIDEO)

RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i - sportske događaje. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" vezane su za Italiju. U toj zemlji je okončan spektakl - Zimske paraolimpijske igre 2026, a tamo su Rusi uradili ono što Zapad nije mogao ni da sanja. A ruski predsednik Vladimir Putin je zbog toga i te kako oduševljen, te je rešio da nestvarne heroje hitno odlikuje. Pred jednim od njih je i kleknuo.

19. 03. 2026. u 19:58

Komentari (0)

VOJISLAV ŠEŠELJ: Moram da saopštim vest koja su mi javili pre nekoliko minuta