ŠOU NA "MESTALJI": Tri penala, het-trik Solera i pobeda Valensije nad Realom (VIDEO)

08. 11. 2020. u 22:57

FUDBALERI Real Madrida pretrpeli su težak poraz od Valensije na "Mestalji" sa 4:1 u 9. kolu Primere.

ШОУ НА МЕСТАЉИ: Tри пенала, хет-трик Солера и победа Валенсије над Реалом (ВИДЕО)

Svega je bilo na ovoj utakmici, a posebno treba istaći to da je za domaći tim svirano čak tri penala, ili preciznije četiri, ako se zna da je prvi bio ponovljen.

Pa da krenemo redom. "Kraljevići" su odlično počeli meč, poveli su 23. minutu kada je Karim Benzema na asistenciju Marsela savladao Đaumea Domeneka.

Lukas Vaskez je u 29. minutu igrao rukom i "slepi miševi" su dobili priliku da sa 11 metara poravnaju rezultat. Karlos Soler je stvaio loptu na belu tačku, ali nije bio precizan. Ipak, posle gledanja VAR-a odlučeno je da se on ponovi, pa je vezista Valensije iz drugog pokušaja uspeo da natera Tiba Kurotou da vadi loptu iz mreže.

Domaći tim je na odmor otišao sa prednošću, a za to se pobrinuo Rafael Varan koji je zatresao sopstvenu mrežu.

Drugo poluvreme nisu toliko obeležili igrači koliko sudija Hesus Mancano. Dosudio je još dva penala za Valensiju. Oba puta je siguran egzekutor bio Soler, koji je tako postigao het-trik i to sa bele tačke.

Zanimljiv je podatak da je Soler prvi igrač u 21. velu koji u špasnkom fudbalu postigao tri gola na jednoj utakmici iz jedanaesterca.

Pokušao je Zinedin Zidan izmenama nešto da promeni, no to je bilo bezuspešno. Priliku je u 83. minutu dobio Luka Jović pošto je zamenio Iska, ali ni on nije ništa promenio.

Posle ovog meča Real Madrid zauzima četvrto mesto na tabeli sa 16 bodova, dok je Valensija deveta sa 11.