SJAJAN MEČ NA "GUDISONU": Liverpul će proklinjati VAR, bez pobednika u derbiju "Mersisajda" (VIDEO)

17. 10. 2020. u 15:49

FUDBALERI Liverpula odigrali su nerešeno protiv Evertona 2:2 na "Gudison parku" u 5. kolu Premijer lige.

СЈАЈАН МЕЧ НА ГУДИСОНУ: Ливерпул ће проклињати ВАР, без победника у дербију Мерсисајда (ВИДЕО)

Izabranici Jirgena Klopa će proklinjati VAR, pošto im je poništen pogodak u finišu meča koji je postigao kapiten Džordan Henderson.

Odlično je meč počeo za "crvene", jer je već u 3. minutu Sadio Mane zatresao mrežu Džordana Pikforda.

"Karamele" ove sezone igraju sjajan fudbal i nisu nijednog momenta pomišljali na predaju, iako je na drugoj strani bio aktuelni šampion Premijer lige.

Nakon povrede Van Dajka, koji je bio prinuđen da napusti igru nastali su problemi u poslednjoj liniji Liverpula. To je iskoristio Kin i glavom posle asistencije Hamesa Rodrigeza iz kornera izjednačio rezultat.

Dodavali su gosti gas kako je meč odmicao. Nagrada je stigla u 72. minutu kada je Mohamed Salah pogodio za novo vođstvo svog tima.

Ipak, izabranici Karla Anćelotija ni tada nisu pomišljali da pognute glave napuste svoju kuću, pa je u 81. minutu fantastični Dominik Kalvert-Luin doneo bod Evertonu. Inače, to je bio njegov sedmi gol i nalazi se na čelu liste strelaca u Premijer ligi.

Posle ovog kola "karamele" imaju 13 bodova i nalaze se na prvom mestu, dok je Liverpul drugi sa tri manje.