SUAREZ PREDSTAVLJEN U MADRIDU: Želeo sam da odem u klub koji može da se takmiči na istom nivou kao Barsa i Real
DOSKORAŠNjI fudbaler Barselone Luis Suarez potpisao je danas dvogodišnji ugovor sa Atletiko Madridom.
Foto: EPA-EFE/ AtleticodeMadrid.com / Alex Mari
Kako su preneli britanski mediji, Atletiko je platio 5,5 miliona funti za urugvajskog napadača.
Suarez je imao ugovor sa Kataloncima na još godinu dana, ali ga je novi trener Ronald Kuman obavestio da na njega ne računa.
On će u redovima "jorgandžija" zameniti Alvara Moratu, koji je početkom nedelje otišao na pozajmicu u Juventus.
- Mislim da sam sposoban da se takmičim u ovoj ligi. Kada me je Barselona obavestila da na mene ne računa, dobio sam mnogo poziva, mnogo ponuda, ali želeo sam da odem u klub koji može da se takmiči na istom nivou kao dva velika kluba - Barselona i Real Madrid. U to ne sumnjam - rekao je Suares, a preneo je "Skaj".
Iskusni 33-godišnji fudbaler je napustio Barselonu kao drugi najbolji strelac u istoriji kluba, nakon što je od dolaska iz Liverpula 2014. godine postigao 198 golova. On je osvojio 13 trofeja sa Barselonom.
Suarez je bio blizu prelaska u Juventus, ali je transfer propao zbog nemogućnosti da dobije italijanski pasoš.
Finansijska policija Italije i tužilaštvo u Peruđi pokrenuli su istragu posle navoda o varanju na ispitu za državljanstvo, koji je Luis polagao prošle nedelje.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo
SRPSKI DUO ČINI ČUDA: Nikolić i Jović u komšiluku nastavljaju put ka evropskom trofeju
FUDBABLERI Celja u četvrtak uveče na stadionu "Z'dežele" dočekuju atinski AEK u prvom meču osmine finala Lige konferencije (21.00). Slovenački šampion pokušaće da se po drui put zaredom nađe među osam najboljih u ovom takmičenju, dok grčki predstavnik želi da odlične nastupe u Superligi upotpuni identičnim rezultatom u Evropi.
12. 03. 2026. u 11:14 >> 11:14
KARLOS ALKARAZ RAZBIO NOVAKA! Đoković ne može da dođe sebi! "Ja sam u fazonu - ŠTA SE OVDE DEŠAVA?!"
Najnovije vesti iz tenisa tiču se ATP turnira u Indijan Velsu, na koji je sa velikim ambicijama stigao i Novak Đoković.
11. 03. 2026. u 20:06
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)