TOTENHEM PREGAZIO SAUTEMPTON: Son i Kejn se poigravali sa protivnikom (VIDEO)

20. 09. 2020. u 15:32

FUDBALERI Totenhema ubedljivo su savladali Sautempton u gostima sa 2:5, a blistali su Son-Heung Min i Hari Kejn.

ТОТЕНХЕМ ПРЕГАЗИО САУТЕМПТОН: Сон и Кејн се поигравали са противником (ВИДЕО)

Južnokorejanac je postigao četiri gola, dok je Englez namestio isto toliko i jednom se upisao u strelce. Impresivna utakmica dva najbolja igrača "pevaca".

Ipak, nije dobro počelo po izabranike Žozea Murinja, pošto je Deni Ings u 32. minutu iskoristio dodavanje Voker-Pitersa i savladao Uga Lorisa.

Nakon toga na scenu stupa Son. Postigao je prvi gol u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, a onda do 73. minuta preostala tri i svaki mu je namestio Kejn.

Napadač Totenhema je postigao peti gol. To je prvi put da sjajni fudbaler učestvuje u pet pogodaka još od 2017. godine i utakmice sa Lesterom.

Takođe, postao je šesti igrač koji je imao četiri ili više asistencija na jednoj utakmici Premijer lige.

To su pre njega uspeli da urade: Denis Berkamp (1999), Hose Antonio Rejes (2006), Sesk Fabregas (2009), Emanuel Adebajor (2012), Santi Kazorla (2013).

Ovo je prva pobeda ekipe iz Londona u novoj sezone Premijer lige, jer je u prvom kolu na svom terenu poražena od Evertona, dok je Sautempton i drugi put izgubio.