PREMIJER LIGA: Totenhem pokvario Lesterove planove, Sautempton bez popusta protiv Bornmuta

Beta

19. 07. 2020. u 19:21

FUDBALERI Totenhema pobedili su danas na svom terenu u Londonu Lester sa 3:0, u utakmici 37. kola Premijer lige i popeli se na šesto mesto na tabeli.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Тотенхем покварио Лестерове планове, Саутемптон без попуста против Борнмута

Totenhem je poveo u šestom minutu autogolom Džejmsa Džastina, a zatim je dvostruki strelac bio Hari Kejn, koji je golove postigao u 37. i 40. minutu.

Londonski klub je posle treće uzastopne pobede, ukupno 16. u ligi, šesti na tabeli sa 58 bodova, dva više i utakmicom više od Vulverhemptona, koji se takođe bori za tu poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evropa.

Lester je ugrozio plasman u Ligu šampiona i sada je četvrti na tabeli sa 62 boda, koliko ima i petoplasirani Mančester junajted, ali uz utakmicu manje.

Fudbaleri Sautemptona pobedili su Bornmut sa 2:0.

Sautempton je poveo u 41. minutu golom Denija Ingsa, koji je u 59. minutu promašio penal. Konačan rezultat postavio je Če Adams u osmom minutu nadoknade vremena.

Sautempton je ostvario 14. pobedu i zauzima 11. mesto na tabeli sa 49 bodova.

Bornmut je pretposlednji na tabeli sa 31 bodom i ispašće iz lige ako u poslednja dva kola Votford, koji je prvi iznad crte na 17. mestu, osvoji jedan bod.