"ŽELIM DA IGRAM I BRANIM TITULU SVETSKOG ŠAMPIONA!" Mesi najavio da će igrati za Argentinu na Svetskom prvenstvu 2026. godine?
Fudbaler Intera iz Majamija Lionel Mesi izjavio je da se nada da će igrati za reprezentaciju Argentine na Svetskom prvenstvu 2026. godine, preneo je danas Rojters.
Foto: AP
Mesi je dodao da će konačnu odluku o nastupu na SP 2026. doneti kada se uveri da je 100 odsto fizički spreman da svojom igrom pomogne reprezentaciji Argentine da odbrani titulu šampiona sveta.
- Posebna je stvar igrati na SP. Voleo bih da igram na SP ako budem spreman i ako budem u stanju da pomognem reprezentaciji. Kada naredne godine krene predsezona s Interom onda ću na dnevnoj bazi moći da ocenim da li mogu da budem sto odsto na SP i da li mogu da budem koristan reprezentaciji - izjavio je Mesi u intervjuu za En-Bi-Si njuz (NBC news).
Mesi (38) je za reprezentaciju Argentine odigrao 195 utakmica i postigao je 114 golova. On je sa selekcijom Argentine osvojio SP 2022, koje je održano u Kataru.
- Želim da igram na SP i da na terenu branim titulu koju smo osvojili 2022. u Kataru. Osvajanje titule svetskog šampiona sa Argentinom bio je moj životni san. Istina je da je to bila jedina stvar koja mi je nedostajala na profesionalnom nivou, jer sam imao sreće da sa Barselonom osvojim sve na individualnom i klupskom nivou. Ako bilo kog fudbalera pitate o čemu sanja, on će da vam kaže da je to titula svetskog šampiona - istakao je argentinski fudbaler.
Mesi je član Intera od 2023. godine, a nedavno je produžio ugovor sa klubom iz Majamija do kraja 2028.
Bonus video: Šampioni u fokusu: Hadži Purići i 300 medalja šampiona znanja
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KRAJ BAJKE: Zverev staje na put najlepšoj priči Vimbldona
ARTUR Feri osvojio je srca mnogih ljubitelja tenisa širom sveta sjajnim nastupom na Vimbldonu, ali verujemo da će se njegova avantura danas okončati pošto će sa suprotne strane mreže na "Centralnom terenu" biti moćni Saša Zverev (14.30).
10. 07. 2026. u 12:00
PARTIZAN DOBIO PONUDU KOJA SE NE ODBIJA?! Milioni stižu u Humsku za Ugrešića
Srpski fudbaler, Ognjen Ugrešić, uskoro bi mogao da pređe iz Partizana u Bolonju.
09. 07. 2026. u 17:21
MURINjO NEĆE DA ĆUTI: "Sramota, ovo je pljačka - usred bela dana! Zašto samo Argentini? Fudbal zaslužuje bolje..."
FUDBALERI Argentine posle nestvarnog preokreta eliminisali su Egipat u osmini finala Svetskog prvenstva.
08. 07. 2026. u 18:20
Komentari (0)