MUP IZDAO HITNO SAOPŠTENJE! Evo šta se desilo sa golmanom Partizana
Veliki incidenti prethodili su revanš meču EHF Kupa između rukometaša Partizana i AEK-a.
FOTO: FK Partizan
Duel je trebao da se odigra u nedelju od 18 časova na Banjici, ali je nakon ubacivanja topovskih udara i bezmalo dva sata pregovora odlučeno da meč bude otkazan, a da pitanje pobednika bude rešeno za zelenim stolom.
No, dešavanja na tribinama nisu bila jedina ružna slika jučerašnjeg meča. Naime, kapiten Partizanove fudbalske sekcije - Aleksandar Jovanović, našao se u sukobu sa pripadnicima policije na ulasku u "Banjicu". Odmah nakon incidenta oglasio se Partizan zahtevajući od MUP-a da sprovede hitnu i efikasnu istragu, a sada je stigao odgovor.
MUP Srbije oglasio se pred ponoć, a njihovo saopštenje prenosimo u celosti.
"Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova preduzimaju sve mere i radnje radi utvrđivanja činjenica i okolnosti događaja koji se odigrao na ulazu u Sportski centar Voždovac pred rukometnu utakmicu Partizan-AEK. Incident se dogodio tako što je grupa navijača, među kojima je bio i golman i kapiten fudbalskog kluba Partizan Aleksandar Jovanović, pokušala da uđe u halu na tribinu na koju redari nisu dozvoljavali ulaz jer je bila puna. Navijači su negodovali i gurali redare, a među njima se izdvojio Jovanović koji je insistirao da uđe i, s obzirom da redari nisu mogli da ga zaustave, pripadnici Policijske brigade preduzeli su mere iz svoje nadležnosti i tom prilikom pokušali da zaustave ulazak Jovanovića pri čemu je došlo do Jovanovićevog pada na pod", navodi se u saopštenju MUP-a.
Kapiten Partizana se nakon incidenta zaputio u Policijsku stanicu Vračar gde je podneo prijavu za prekomernu upotrebu sile, a od njega je uzeta izjava o čitavom događaju.
"Policijski službenici PJP Policijske brigade prema Aleksandru Jovanoviću nisu upotrebljavali sredstva prinude, niti su se prema istom ponašali neprofesionalno. Jovanović je događaj prijavio Policijskoj stanici Vračar gde je od njega uzeta izjava, a o događaju je obavljen razgovor i sa pripadnicima Policijske brigade koji su bili angažovani na obezbeđenju rukometne utakmice i učestvovali u događaju. Svi izveštaji i izjave biće dostavljeni Odeljenju za kontrolu zakonitosti u radu Policijske uprave za grad Beograd koje će preduzeti mere iz svoje nadležnosti kako bi utvrdili sve okolnosti ovog događaja i ispitali da li je u postupanju policijskih službenika bilo prekoračenja ovlašćenja. O svemu je obavešten i Sektor unutrašnje kontrole, kao i nadležno tužilaštvo", dodaje se u saopštenju MUP-a.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DOMAĆIN ŽELI ISTORIJSKI POČETAK: Kanada juri prvenac na Mundijalima, Bosna se neće predati bez velike borbe
UTAKMICOM u Torontu na "BMO fildu" počinje takmičenje u grupi "B" Svetskog prvenstva, a domaća selekcija Kanade dočekaće reprezentaciju Bosne i Hercegovine u meču koji bi mogao da ima veliki uticaj na konačan rasplet u grupi.
12. 06. 2026. u 07:00
POTRES! Hrvatska izbačena sa Svetskog prvenstva
POGLED celog sveta uperena je u Ameriku, Kanadu i Meksiko, a dok traje Svetsko prvenstvo u fudbalu stižu neočekivane vesti.
12. 06. 2026. u 16:15
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)