SA NJIM PARTIZAN NE ZNA ZA PORAZ: Srđan Blagojević u odabranom društvu - samo jedan čovek ima impresivniji učinak
Crno-bela javnost bila je skeptična kada je prvog dana 2025. godine Srđan Blagojević promovisan na klupi Partizana.
FOTO TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ
Partizan ne zna za poraz pod palicom Blagojevića na prvih 10 mečeva od kako je seo na klupu crno-belih.
Učinak od šest trijumfa i četiri remija ne zvuči impresivno iz ugla kluba kog istorijski srećnog čine isključivo pobede i trofeji, ali činjenica da "parni valjak" nema poraz pod Srđanovom komandom, Blagojevića svrstava u društvo najuspešnijih debitanata na klupi crno-belih u poslednjih 15 godina.
Tokom prethodnih deceniju i po, poraz je po dolasku u Humsku duže od 51-godišnjeg Beograđanina izbegavao samo jedan strateg – Aleksandar Stanojević. Neprikosnoven je Stanojević sa 15 pobeda i dva remija na debiju iz snova. Bio je to prvi mandat tada mladog trenera, u kojem je savladao Crvenu zvezdu i odveo Partizan u Ligu šampiona, gde je tek na 18. meču u sezoni poražen od Šahtjora iz Donjecka.
Preskočio je Blagojević posle utakmice sa Bačkotopolčanima podvig Marka Nikolića – koji je u prvom mandatu stao na 10. izazovu, dok je na povratku “pao” na devetoj prepreci.
Ako crno-beli izbegnu poraz u sredu u Kupu Srbije od TSC-a, Srđan će nadmašiti još dvojicu prethodnika - Zorana Milinkovića i Gordana Petrića.
BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“
Preporučujemo
POVRATAK DUŠANA VLAHOVIĆA! Povreda je prošlost, Srbin spreman da povede Juve do mesta koje vodi u Ligu šampiona!
DANAŠNjI program Serija A zatvoriće Juventus i Sasuolo koji se sastaju na "Alijanc stadionu" od 20 časova i 45 minuta. "Stara dama" se bori za mesto koje vodi u Ligu šampiona i mora osvajati bodove na svom terenu kako bi se našla među prva četiri na tabeli.
21. 03. 2026. u 07:20
CEO SVET IM SE SMEJE: Urnebesan snimak iz Hrvatske širi se planetom brže od bilo čega (VIDEO)
Hrvatska je danas u centru pažnje ljubitelja fudbala.
21. 03. 2026. u 15:34
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)