TURSKA SE KLANJA SRBINU: Dušan Tadić izveo majstoriju za pamćenje! (VIDEO)

21. 01. 2024. u 17:23

Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Dušan Tadić nastavio je sa bravurama u turskom šampionatu.

ТУРСКА СЕ КЛАЊА СРБИНУ: Душан Тадић извео мајсторију за памћење! (ВИДЕО)

Briljirao je od početka sezone Tadić u dresu svog novog kluba, Fenerbahčea, a u nedelju je taj niz bravura nastavio.

Na meču protiv Samsunspora, srpski as je u 12. minutu dobio loptu s desnog krila.

Tada je njegov saigrah Kahveči bio u liniji s njim, na oko 17 metara od gola, a imeđu njih dvojice i golmana gostiju bilo je ukupno četiri igrača odbrane.

Dušan Tadić ne da nije oklevao, nego je majstorski, "lobujući" defanzivce, "iz prve" (iz prvog dodira s loptom) prebacio kompletnu odbrambenu postavu rivala, a omogućio Kahvečiju da, utrčavši u prazan prostor, donese prednost Feneru:

Međutim, 15-plasirani Samsunsport je u nastavku mesta priredio iznenađenje, golom Emrea Kilinča u 62. minutu izborio je remi (1:1) pa je domaćin malo "štucnuo" u šampionskoj trci.

Priliku da ga po bodovima stigne ima drugoplasirani Galatasaraj, ali bi morao u derbiju kola da kao gosti pobedi ekipu Trabzona, koja je treća na tabeli, i to sa ogromnim  zaostatkom: Fenerbahče ima 54, "Galata" 51, a Trabzonspor 37 bodova.

BONUS VIDEO: Kad himna Srbije, "Bože pravde", zagrmi u Rusiji...