SERIJA A: Remi Đenove i Intera, Napoli ponovo kiksnuo

Filip Milošević

30. 12. 2023. u 09:22

Fudbaleri Đenove i Intera odigrali su nerešeno 1:1, dok je šampion Napoli ponovo razočarao remijem bez golova kod kuće protiv Monce u 18. kolu italijanske Serije A.

СЕРИЈА А: Реми Ђенове и Интера, Наполи поново кикснуо

Inter je u Đenovi bez povređenog kapitena i najboljeg strelca Lautara Martineza poveo golom Marka Arnautovića u 42. minutu, prvencem Austrijanca u sezoni u Seriji A, da bi u 45+7. izjednačio Radu Dragušin.

Inter je ostao prvi sa 45 bodova, pet više od Juventusa koji večeras dočekuje Romu.

Napoli ne samo da nije kod kuće savladao Moncu, već je bio na korak od poraza, ali je golman šampiona Italije Meret u u 68. minutu odbranio penal Pesini.
U "srpskom derbiju" Fjorentina je pobedila kod kuće Torino 1:0 golom štopera Luke Ranijerija u 83. minutu.

Nikola Milenković je odigrao ceo meč za Fjorentinu, kao na drugoj strani njegovi saigrači iz reprezentacije Vanja Milinković-Savić i Luka Ilić.

Nemanja Radonjić je ostao na klupi Torina.

Lacio je preokretom savladao Frozinone kod kuće rezultatom 3:1, iako je gubio od 57. minuta.

Rezultati 18. kola: Đenova - Inter 1:1, Lacio - Frozinone 3:1, Fjorentina - Torino 1:0, Napoli - Monca 0:0.

BONUS VIDEO: Cilj mi je bio da igram za Zvezdu ili Partizan