"STRAHOVIT NAM JE MENTALITET!" Prva, burna reakcija koju je selektor Dragan Stojković Piksi imao posle plasmana na EURO 2024
Srbija se plasirala na Evropsko prvenstvo u fudbalu, pa i ne čudi zadovoljstvo selektora Dragana Stojkovića Piksija.
FOTO: M. Vukadinović
- Veliki dan za srpski fudbal! Srbija, država je dočekala da ima svoj tim na Evropskom prvenstvu. Čestitam ovim momcima koji su zaista odradili ono... i borili se do kraja, verovali. Čestitke svima, srećni smo i zadovoljni - započeo je Piksi izjavu za TV Arena sport.
Na konstataciju da je 2000. bio kapiten kada je naša reprezentacija poslednji put bila na šampionatu Evrope, a sada kao selektor, osmehnuo se.
- Ispade tako (da moram da budem tu da bi se išlo na Evropsko prvenstvo), ali... setite se kako ume da se desi i samo jedna loše epizoda, kao naša protiv Škota, kada se nije otišlo. Ja sam i dan pred ovu utakmicu rekao da će ona biti zanimljiva za gledanje, da neće biti laka, ali su igrači pokazali strahovit mentalitet. Mentalitet koji krasi pravu ekipu, koja veruje u sebe. Ostvarili smo rezultat koji je dovoljan da nas vodi na Evropsko prvenstvo i to je najvažnije.
O samom meču i kiksevima "orlova", ukratko:
- Prvo poluvreme smo kontrolisali kompletno, stvarali šanse, poveli sa 1:0... Ali, znali smo da neće biti lako. I, opet su nam se desile, da kažem, greške, kod oba gola Bugara, praktično poklon-golovi s naše strane, ali smo uspeli da se izdignemo iznad toga. Nije lako sa psihološke strane igrati ovakve utakmice jer znamo kakav je ulog, ali bili smo maksimalno skoncentrisani i verovali da možemo do drugog gola i uspeli smo u tome.
Stojković je potom, u izjavi za RTS, dodao i sledeće:
- U ovom momentu je važno da smo jedan ciklus završili na pravi način. Ovo je poklon naciji, našoj državi, svima onima koji su nas podržavali, onima koji su verovali u nas. To je ono što treba da krasi naš nacionalni tim. Ovo je veliki dan i uspeh za srpski fudbal - zaključio je Dragan Stojković Piksi.
Bonus video: Ovo su deca skandirala Bugarima na meču Srbija - Bugarska u Leskovcu
Preporučujemo
A POSLE BURNOG VEČITOG DERBIJA... Ovako je spuštena zavesa na 24. kolo Superlige Srbije
23. 02. 2026. u 21:20
"NESREĆA, ZA SVE U PARTIZANU!" Karlik Džons: A možemo svakoga da pobedimo...
23. 02. 2026. u 20:27
KERIK JE PREPORODIO JUNAJTED: Mančester ima priliku da se učvrsti na četvrtom mestu, ali "karamele" se neće predati bez borbe
VAŽAN ponedeljak u Premijer ligi donosi duel na "Hil Dikinson" stadionu gde Everton želi da po prvi put posle sezone 2013/14 upiše dve pobede nad razizgranim Mančester junajtedom u istom šampionatu.
23. 02. 2026. u 08:00
RUSI SE OVOME NISU NADALI: Pola Rusije besno zbog onog što se desilo u Beogradu (VIDEO)
Najnovije vesti vezane za Rusiju - vezane su i za Beograd, Srbiju.
23. 02. 2026. u 20:02
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (7)