DA SU SRBI OVO URADILI, HAG BI ZASEDAO: Veliki skandal u Ligi šampiona, ovo je nezapamćeno (VIDEO)

05. 10. 2023. u 21:34

Veoma ružne scene zabeležene su u sredu u UEFA Ligi šampiona, a incident je bio toliki da bi, da je u pitanju neki srpski klub, verovatno odmah bila izrečena drakonska kazna.

ДА СУ СРБИ ОВО УРАДИЛИ, ХАГ БИ ЗАСЕДАО: Велики скандал у Лиги шампиона, ово је незапамћено (ВИДЕО)

Naime, to što je Atletiko Madrid u 2. kolu elitnog takmičenja u velikoj fudbalskoj drami pobedio ekipu Fejenorda sa 3:2 - palo je u senku onoga što se desilo na tribinama madridskog stadiona "Metropolitano", gde su divljali holandski navijači.

A ne samo da je oko tri hiljade njih došlo u prostor koji se smatra "gostujućom tribinom" na pomenutom sportskom objektu u španskoj prestonici, već je i priličan broj tifoza Fejenorda nabavio karte i za deo stadiona predviđen za domaće pristalice, a čak i za VIP ložu.

I, u njoj je nastao problem.

Holanđani su počeli da divljaju u prostoru predviđenom za "veoma važne goste", gde su najpre izudarali jednog navijača Atletika, a potom počeli da bacaju stolove i stolice u sukobu sa drugima.

Uhapšeno je pet odraslih osoba, od 20 do 52 godine, te jedan maloletnik (od 17 godina).

Tokom nereda je više lica povređeno, a među njima i jedno dete.

- Na obične gledaoce u VIP loži su počeli da bacaju i stolove i stolice. Jedna od njih je proletela pored mog brata, a čoveku koji je bio pokraj njega, stolicom su razbili nos - rekao je jedan od svedoka.

UEFA će, očekuje se, ispitati detalje oko ovog incidenta, za koji bi odgovornost mogli da snose i gostujući klub, čiji su huligani i napravili problem, ali i domaćin, zbog činjenice da je on odgovoran za organizaciju bezebednosti za sve na stadionu.

A na terenu - fudbalski spektakl

Nisu navijači "jorgandžija" priželjkivali start meča kakav se desio - već u osmom minutu gosti su vodili, a Holanđane je obradovao igrač Atletika, Hermozo, koji je postigao autogol, kada ga je pogodila lopta odbijena od njegovog golmana (VIDEO). Na izjednačenje se čekalo samo šest minuta: Alvaro Morata je bio strelac za Madriđane (VIDEO) i to nakon što se lopta baš njemu odbila nakon intervencije rivala koje, da nije bilo, dosuđen bi bio ofsajd zbog položaja jednog igrača Atletika.

Fejenord je upotpuno sadržajno prvo poluvreme svojim drugim vođstvom, a za to je bio zaslužan Hancko u 34. minutu, kada je najbolje reagovao posle slobodnog udarca, pa i na privremenu odbranu golmana koja je usledila (VIDEO).

Tačku na spektakularnu polovinu utakmice u prestonici Španije stavio je, u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena, Antoan Grizman, postigavši gol za 2:2 udarcem preko glave (VIDEO).

Čim je počeo drugi deo meča, Morata pobegao odbrani rivala i iskoristivši idealan centaršut s desne strane postigao pogodak za preokret Atletika - 3:2 (VIDEO). Usledili su novi siloviti napadi holandskog kluba, koji je pretio na razne načine, a domaćine je pored krcatog stadiona bodrio i njihov trener, na momente "dirigujući" navijačima. Na kraju, slovenački golman Atletika, Jan Oblak, odličnom intervencijom u 95. minutu sačuvao je i mrežu, i pobedu "jorgandžija".