ОД СЈАЈА ДО ОЧАЈА И НАЗАД! Звезда и Јанг бојс приредили спектакл у Лиги шампиона

А. И.

04. 10. 2023. у 23:02 >> 23:02

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде дочекали су Јанг бојс у 2. колу групе Г Лиге шампиона. Након сјајне фудбалске представе српски и швајцарски представник одиграли су без победника 2:2 (1:0)

М. Вукадиновић

Фудбалери Звезде одиграли су добро прво полувреме, успели у завршници да поведу, баш као против Ситија у Манчестеру, а онда им се поновило и друго полувреме из Енглеске, те су необјашњиво пали у другом полувремену.

Одмах на старту ривалу су дали прилику да изједначи, а након тога дође и до вођства. Имала је домаћа екипа пуну иницијативу у последњих 20 минута, а 47000 навијача на стадиону Рајко Митић Букари је у завршници обрадовао голом.

Динамично је почела утакмица на стадиону Рајко Митић. Прво је Дариан Малеша, момак српских корена, он је у четвртом минуту имао прилику, упутио је лопту преко гола.

Одмах је Звезда могла то да казни. Фантастична шанса Шерифа Ендијајеа и покушај "штиклом" који је осујетио Антони Раћопи!  Букарија од почетка утакмице чувају редовно двојица противничких фудбалера, али он је успео да центрира са десног бока и упосли Мирка Иванића.

Његов покушај је одбијен, а лопта је завршила код Хвана који је замало био асистент. Ендијајеу је мало фалило да постигне спектакуларан гол и да уследи ерупција на стадиону Рајко Митић.

Иницијатива је била на страни Звезде, облетали су домаћи око гола ривала, који је безидејно играо, али у 26. минуту озбиљну прилику имали су гости и то ни из чега.

Улисес Гарсија је са двадесетак метара распалио по лопти, а Омри Глазер сјајно је реаговао.

Иницијатива се домаћину исплатила у 35. минуту. Осман Букари је хитроного кренуо ка голу гостију, успео је да избегне офсајд замку, а потом је ривалу било тешко да га сустигне.

Сјајно је проиграо из шеснаестерца Шерифа Ендиајеа који је затресао мрежу за 1:0. Управо тим резултатом отишло се на паузу.  Недуго потом могао је и Букари да се упише у стрелце, али је његов гол поништен због офсајда.

Скроз другачију слику гледали су навијачи у другом полувремену. Одмах на старту уследио је шок за домаће. Филип Угринић је искористио нешто лошију поставку одбране, прошао је између својих чувара и матирао Омрија Глазера.

Комплетан преокрет уследио је у 60. минуту када је Ђигу лопта погодила у руку, није било дилеме - пенал. Извео га је Седрик Итен, нападач тим из Берна био је сигуран за 1:2.

Барак Бахар је у наставку заиграо тоталну офанзиву. Увео је и Катаија који је овацијама дочекан. Управо је он имао добру прилику у 70. минуту да савлада Рачопија, а неколико тренутака касније и Шериф Ендиаје и ту је као победник изашао голман гостију.

Унео је Катаи живост у Звездин напад. Имао је велику шансу у 78. минуту, главом је након центаршута Мијаиловића шутирао крај гола.

Када је све изгледало безнадежно по домаћина, Осман Букари је сјајно промешао неколико дефанзиваца на проигравање Красоа. Од 89. минута на семафору је било 2:2.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЈАНГ БОЈС (друго полувреме у току) 2:2 (1:0)

(Ендиаје 35' Букари 88'-  Угринић 48' - Итен 60'п)

90+6' Сада је и Катаи имао сјајну прилику, непрецизан је био.

90+5' Директно у голмана гостију је Мијаиловић шутирао. Већ у наредном нападу велике бруке је Олајинку спасао офсајд. Преко гола је пребацио лопту са десет метара.

90+2' Потпуна офанзива домаћина. Игра се готово искључиво на половини Швајцараца.

90'  Седам минута продужен је меч.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КАКАВ МОМЕНАТ НА МАРАКАНИ! Овако је Осман Букари у 88. минуту дао гол на мечу Црвена звезда - Јанг бојс у Лиги шампиона (ВИДЕО)

88' Прошетао се Осман Букари кроз шеснаестерац ривала, и искоса на колена бацио голмана гостију. Одлично га је проиграо Красо иза леђа одбране.

85' Красо је дошао до лопте у срцу шеснаестерца ривала, шутнуо ју је небу под облаке.

82' Лоше су били постављени Ђига и Драговић, Ганвуола је био усамљен на петерцу, али срећом по домаће, тукао је преко гола.

78' Ау! Каква прилика за Звезду. Мијаиловић је одлично проиграо Катаија који је главом распалио по лопти, али са спољне стране стативе.

76' Притисак Звезде, опробао је ударац након прекида и Букари, нови корне. Сваки пут је Хванг слао оштре лопте, али је одбрана гостију имала и среће.

73' Сада је и Мијаиловић добио јавну опомену. Појачане су тензије на терену. На другој страни опоменут је и Камара, као и Драговић због расправе на терену.

71' Није сада успео ни Ендиаје, који је главом погодио право у голмана гостију.

70' Велика прилика Хванг је шутирао, корнер. У наставку исти играч проналази Катаија. Одмах је запретио момак из Србобрана. Доста среће за госте.

Двоструку измену прави Бахар. Стаменића је заменио Лучић. Митровића је заменио Катаи који је дочекан овацијама.

65' Осман Букари добио је жути картон након оштрог старта којим је покушао да спречи контру ривала.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЦРВЕНО-БЕЛИ ПЕХ ЗА НЕВЕРИЦУ НА МАРАКАНИ: Овако је Звезда примила други гол од Јанг бојса (ВИДЕО)

62' Тотална офанзива Звезде, Милана Родића заменио је Петер Олајинка.

60' Негодовали су играчи Јанг бојса, сматрали су да је Ђигу лопта погодила у руку, гледао се ВАР снимак. Пенал! Седрих Итен стао је очи у очи са Глазером. Прочитао је страну голман Звезде, али није одбранио.

Навијачи на стадиону Рајко Митић скандирали су име Новака Ђоковића, а најбољи тенисер света им је овако отпоздравио.

53' Шта се све догодило у неколико секунди. хванг је одлично проиграо Митровића, голман гостију добро реаговао, Кореанац је натрчао на одбитак, Раћопи је и његов ударац зауставио, а онда из офсајда се активирао Ендиаје - поништен је гол.

Развијена је велика застава коју су "делије" направиле у част убијеног Србина на Косову и Метохији, Стефана Недељковића.

48' Какав шок за Звезду. Испала је одбрана црвено-белих. Лоше је Стаменић испратио Угринића, који је лако матирао Глазера.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: СРБИН ОБРАДОВАО ШВАЈЦАРЦЕ: Овако је Црвена звезда примила гол у Лиги шампиона од Јанг бојса на Маракани (ВИДЕО)

46' Почело је друго полувреме.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА 1:0

45+6' Поново је на испиту био Омри Глазер, врше комплетан притисак гости. Угринић је шутирао, али и четврти ударац у гол домаћина спасао је сјајни голман домаћина!

45+5' Озбиљан старт Мирка Иванића, а да ствар буде гора противнички играч га је у паду ударио у главу. Везиста Звезде добио је жути картон

45+2' Ау, шта је сада урадио Осман Букари. Био је на ивици офсајда. Успео је да побегне својим чуварима, да заобиђе голмана гостију и пошаље лопту у мрежу. Сада ВАР снимак није био наклоњен црвено-велима.

45' Шест минута продужено је прво полувреме

41' Опасност пред голом Црвене звезде, Итен је замало матирао Глазера пошто је надскочио индиспонираног Родића. Поново је Гарсија био тај који је послао опасан центаршут са леве стране, али се Црвена звезда одбранила. Овога црвено-бели морају да се чувају.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ШВАЈЦАРЦИ БЕСНЕЛИ - УЗАЛУД! Овако је Звезда повела против Јанг бојса, гости убеђени да су била два офсајда (ФОТО/ВИДЕО)

35' ГОЛ! Успео је да избегне Осман Букари офсајд замку прешао је велики део терена нечуван, успео да упути лопту ка Шерифу Ендиајеу који је био усамљен и лако на волеј послао лопту у мрежу гостију. Након прегледано ВАР снимка судија Вилијам Колум признао је погодак. ГОЛ ПОГЛЕДАЈТЕ ОВДЕ

34' Малеш је извео корнер, било је опасно, Глазер боксује и избацује у нови корнер.

27' Опасна ситуација пред голом Звезде. Гарсија је са двадесетак метара шутирао, сјајно брани Омри Глазер.

26' Тренутно је посед 50/50 процената. Иако Звезда има бољу пас игру 105 тачних пасова наспрам 95 ривала.

24' Опасан напад Звезде, прво је Иванић по страни припретио, а онда и Ендиаје. Блокирали су то дефанзивци. Потпуна иницијатива домаћина, Хванг је опробао ударац из трећег покушаја домаћих - траљаво.

22' Срђан Мијаиловић је вечерас нерешива енигма за ривала. Покупио је сваку лопту, успео да два пута пренесе и на половину ривала, али му је у последњој трећини терена нестало снаге те није успео да проигра Ендиајеа.

20' Велика штета. Након одличне одбране Мијаиловића, Звезда је имала контру коју је повукао Осман Букари, угледао је на средини терена усамљеног Мирка Иванића, а црногорски фудбалер лоше је захватио лопту.

18' Жути картон добио је нападач Црвене звезде Шериф Ендиаје.

17' Покушава сада високим пресингом тим из Швајцарске да на половини Звезде домаћина натера на грешку, безуспешно за сада.

14' Већ у неколико наврата је Стефан Митровић био опасан по левом боку, задаје доста проблема ривалу, али недостаје завршница младом Крушевљанину.

11' Препознали су гости Османа Букарија као највећу опасност. Константно је удвојен.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: СРЦЕ МУ ЈЕ ЦРВЕНО-БЕЛО: Ево шта је Новак Ђоковић урадио због меча Звезда - Јанг бојс у Лиги шампиона

6' Фантастично је Хванг проиграо Ендиајеа, а он са петерца петом покушао, али сигуран је био голман гостију.

4' Страшан покушај Даријана Малеша. Шутирао је искоса, преко пречке фудбалер Јанг бојса

3' Миран почетак утакмице. Имају играчи Звезде више лопте у поседу, али организовано се бране Швајцарци.

Играчи су на терен изашли уз невероватну и несвакидашњу кореографију. Нема сумње да Лига шампиона овако нешто није дуго видела.

1' почела је утакмица. Уводни напад имала је Звезда.

20.46 - Спектакл не би био комплетан без гостујућих навијача. Долазак навијача Јанг бојса забележио је новинар Новости.

20.30 - Сјајна атмосфера на стадиону Рајко Митић пола сата пред почетак меча.

20.17 - Завирите у свлачионицу Црвене звезде.

20.07 - Трибине стадиона Рајко Митић кренуле су да се пуне. Нешто мање од сат времена остало је до почетка меча.

19.55 - Црвена звезда наступа у формацији 4-2-3-1. Барак Бахар се опредио да испред Глазера централни штопери буду капитен Драговић и новајлија Ђига, лево ће на брзоногог Елију пазити Родић, а Мијаиловић ће, у једној од својих неколико различитих улога ове сезоне, овога пута бити десни бек. Као задњи везни наступаће летошња појачања Звезде, већ добро уиграни Стаменић и недавно доведени Хванг, а за стварање неприлика ривалу биће задужен како офанзивни трио Букари - Иванић - Митровић, тако и нови шпиц, Ендиаје, који је из прве поставе својим доласком истиснуо Олајинку, који је са Красоом био "ноћна мора" за ривале Звезде на старту сезоне.

Ево и како изгледа тактички формација Барака Бахара:

screenshot / uefa

На клупи црвено-белих су голмани Поповић и Васиљевић, те Дегенек, Спајић, Канга, Катаи, Олајинка, Красо, Милуновић, Кангва, Лучић и Кабић.

Док је Рафаел Вики извео следећи тим:

Јанг бојс: Раћопи - Гарсија, Бенито, Камара, Јанко - Угринић, Ниасе, Малес - Монтеиро, Итен, Елиа

19.35 - Велики број навијача стиже ка стадиону, а подједнако велики број је већ на и око "Маракане".

19.30 - Остало је сат и 30 минута до почетка меча на стадиону Рајко Митић.

19.24 - ШТА ЈЕ СВЕТА... Два сата пред Црвена звезда - Јанг бојс "реке људи" се сливале ка Аутокоманди (ВИДЕО)

17.04 - ЛИГА ШАМПИОНА ОВО НЕ ПАМТИ: Више од пола сата каснио почетак меча Црвена звезда - Јанг бојс, ево и зашто

16.23 - Швајцарски медији бавили су се феноменом "злогласног тунела на Маракани".

УОЧИ МЕЧА

Црвена звезда - Јанг Бојс

Судија: Вилијам Колум (шкотска)

Црвена звезда: Глазер - Мијаиловић, Драговић, Ђига, Родић - Стаменић, Хванг, Букари, Иванић - Ендиаје

Црвена звезда по први пут ове сезоне састаће се са "младим момцима", укупно пети међусобни. Традиција је на страни српског шампиона који ниједном није поражен од Јанг бојса. Три пута су ремизирали, а једном је славио клуб са "Маракане".

Иако црвено-бели у домаћем шампионату не блистају у последње време, славили су против Радничког у последњем сусрету, а на табели заузимају треће место.

Не цветају руже ни ривалу српског представника. Јанг бојс је у Суперлиги Швајцарске на другој позицији.

Звезда ће као предност ситурно имати домаћи терен и навијаче.

Састав из Берна најчешће наступа у формацији 4-4-2, уз трансформацију у 4-3-3, зависно од резултата.

Један од најбољих играча Јанг бојса је Жан Пјер Нсаме, нападач који је ове сезоне постигао четири гола на седам утакмица. Нсаме шесту сезону наступа за жуто-црне. Извесно је да ће његов партнер у нападу против Звезде бити Мешчак Елија.

Звезда и Јанг бојс су у првом колу групне фазе Лиге шампиона уписали поразе. Српски тим је доживео неуспех од Манчестер ситија – 3:1 у Енглеској, а швајцарски је истим резултатом завршио меч против Лајпцига.

РЕЧ ТРЕНЕРА ЗВЕЗДЕ - БАРАК БАХАР: Морамо да победимо

- Знамо да у последњим мечевима у лиги нисмо имали тако добре наступе као на почетку сезоне, али, знате да је Лига шампиона нешто друго. У првом колу смо били добри, нарочито у одбрани, сада играмо овде и то је утамица у којој морамо да победимо, то сви знамо. Тако да... играћемо добро. Спремни смо за ову утамицу. Имамо још један тренинг, али упознали смо Јанг бојс. Они су играли против мог бившег тима, у питању је добра екипа, тактички добро игра, физички врло добро спреман, али ми верујемо у себе и знамо шта треба да радимо и у офанзивном, али и дефанзивном делу. Јако нам је важно да навијачи дођу и буду активни. Сигурно ће бити пун стадион, то нам је јако важно. Пре почетка утакмице нема фаворита, оба тима су равноправна, једнака, али биће важни ситни детаљи, посвећеност, план који имамо... Верујем да ће то бити одлучујуће и да ћемо победити.

РЕЧ ТРЕНЕРА ЈАНГ БОЈСА - РАФАЕЛ ВИКИ: Не смемо да дозволимо да нас испровоцирају

– Погледао сам различите утакмице Црвене звезде из лиге и са Манчестер ситијем. Познат нам је противник, знамо да је то одличан тим и велики клуб и зато знамо шта нас сутра чека. Што се тиче те традиције и историје, између Јанг Бојса и клубова из Београда, није ми то искрено познато, а није ни одлучујуће за сутрашњу утакмицу. Биће жучно, гласно, славиће се сваки погодак, али морамо то да преокренемо то у позитивну ситуацију за нас. За такве утакмице се вежба и тренира. Кога год да питате да ли хоће да игра пред тихим или бучним навијачима, рећи ће вам ово друго. Не може овакав стадион да буде тих, на нама је да преокренемо ту атмосферу, да играмо са много вере, као против Лајпцига. Видећемо да ли ћемо успети да утишамо стадион са 50.000 навијача. Не смемо да дозволимо да нас испровоцирају.

БОНУС ВИДЕО: Косово је Србија: Ово су "делије" урадиле на мечу Сити - Звезда

ЈОКИЋ И ДЕНВЕР ПОКАЗУЈУ ЗАШТО СУ ШАМПИОНИ: Кошаркаши Минесоте нису навикли да играју под оваквим притиском

У ноћи између недеље и понедељка кошаркаши Минесоте ће угостити Денвер у круцијалној четвртој утакмици полуфинала Западне конференције (2:00).

12. 05. 2024. у 12:45

УГРОЗИЛИ НОВАКУ ЖИВОТ?! Скандал у Риму, ово је Ђоковић доживео после ударца флашом у главу!

Новак Ђоковић је шокантно елиминисан са римског мастерса, и то непуних 48 сати након што је погођен металном флашом у главу. Оно што се десило после његовог пораза - прилично је узнемирило истинске љубитеље спорта.

12. 05. 2024. у 21:51