BALKANSKE NAMEŠTALJKE? UEFA dobila prijave za dva sumnjiva evropska meča!

Дарко Николић
Darko Nikolić

31. 08. 2023. u 17:31

UEFA je dobila prijave da su se "neobično visoka klađenja" desila na ishode dva meča u kvalifkacijama za evrokupove.

БАЛКАНСКЕ НАМЕШТАЉКЕ? УЕФА добила пријаве за два сумњива европска меча!

Foto: Shutterstock

Kako javlja "Atletik", u pitanju su utakmice u prvom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Jedna je je pobeda jermenskog Alaškerta od 6:1 nad crnogorskim Arsenalom iz Tivta (što je dovelo do ukupnog rezultata 7:2), a druga je trijumf letonskog RFS-a od 4:1 nad Makedonijom GP, timom iz Severne Makedonije koji je eliminisan sa ukupnih 5:1.


"Sumnjive uplate u kladionicama su razlog za zabrinutost jer mogu da ukazuju da je u pitanju bilo nameštanje rezultata mečeva, ili maniuplacija njima, ili je u pitanju bila moguća zloupotreba insajderskih informacija ili neki drugi prestup. Te prestupe može da učini tim, jedan ili više igrača ekipe, ili arbitri", navodi pomenuti medij.


Oba kluba koja su pobedila u 1. kolu, potom su eliminisana i nisu stigla do grupne faze Lige konferencija.

Podsetimo, danas će 32 učesnika elitnog klupskog nadmetanja pod jurisdikcijom UEFA saznati u kojim grupama će nastupati, a žreb za Ligu šampiona možete uživo da pratite uz prenos na portalu "Novosti".

BONUS VIDEO: Sportski skandal koji je ušao u istoriju

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
RUSIJA JE BESNA! Ne može da veruje šta je doživela, a Ukrajina - oduševljena!

RUSIJA JE BESNA! Ne može da veruje šta je doživela, a Ukrajina - oduševljena!

RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" stižu iz "najvažnije sporedne stvari na svetu", fudbala, u kome već četiri godine važi apsolutna zabrana za učešće ruskih ekipa, kako klupskih, tako i reprezentativnih.

03. 02. 2026. u 19:55

Komentari (0)

OPET JE ZGROZILA RUSIJU: Evo šta je sad uradila teniserka iz Ukrajine kojoj je Hrvatska u srcu