INTER POBEDIO U VELIKOM DERBIJU: "Nerazuri" napravili veliki korak ka finalu Lige šampiona (VIDEO)

10. 05. 2023. u 19:28

INTER je načinio veliki korak ka finalu Lige šampiona, pošto je pobedio Milan na "San Siru" sa 0:2.

ИНТЕР ПОБЕДИО У ВЕЛИКОМ ДЕРБИЈУ: Неразури направили велики корак ка финалу Лиге шампиона (ВИДЕО)

Poznato je sa koliko naboja se igra derbi "Dela Madonina", a "neroazuri" su idealno otvorili susret. Edin Džeko je već u 8. minutu uspeo da dovede svoj tim do prednosti. Sjajno je ispratio centaršut Hakana Čalhanoglua iz kornera i odličnim udarcem levom nogom zakucao loptu iza leđa Majka Manjana.

Nije se tim Stefana Piolija oporavio od šoka, a već je usledio novi. Samo tri minuta od prvog pogotka usledio je drugi. Federiko Dimarko je poslao loptu u prostor za Henrika Mhitarijana koji je izašao sam ispred Francuza na golu "rosonera" i nije mu bilo teško da zatrese mrežu.

Inter je odlično stajao na terenu i nije dozvolio nijednu pravu priliku rivalu u prvom poluvremenu. Drugi deo meča je Milan počeo bolje. Imao je dve solidne prilike, ali do promene rezultata nije bilo.

Moglo je sve biti drugačije da je Sandro Tonali sredinom drugog poluvremena umesto stative pogodio gol rivala. Mogao je Džeko drugi put da se upiše u strelce, ali Manjan je spasao "rosonere".

Do kraja utakmice nije bilo mnogo uzbuđenja, pa Inter za šest dana ima veliku priliku da se domogne finala.

Podsetimo, u drugom polufinalu igraju Real Madrid i Mančester siti. U prvoj utakmici u Španiji bilo je 1:1.

Milan - Inter 0:2 (0:2)

Stadion: "San Siro". Gledalaca: 75.532. Sudija: Hesus Hil Mancano (Španija). Strelci: Džeko 8, Mhitarijan 11 (Inter).

Milan (4-3-3): Manjan - Kalabrija (od 82. Kalalu), Kjer (od 59. Tijao), Tomori, Ernandez - Krunić, Tonali, Benaser (od 18. Mesijas) - Salemakers (od 59. Origi), Žiru, Dijaz (od 82. Pobega).

Inter (3-5-2): Onana - Darmijan, Aćerbi, Bastoni - Damfris, Barela, Čalhanoglu (od 78. Galjardini), Mhitarijan (od 62. Brozović), Dimarko (od 70. De Fraj) - Martinez (od 78. Korea), Džeko (od 70. Lukaku).

Drugo poluvreme: Milan - Inter 0:2

90+4' - Kraj utakmice!

90+1' - Četiri minuta je produženo i drugo poluvreme!

85' - Izveo je Ernandez slobodan udarac i nije to bilo loše, ali je lopta otišla pored stative.

74' - U dobroj prilici se našao Mateo Darmijan. Ipak, uspeo je jedan igrač Milana da mu izblokira šut i Inter je od svega dobio samo korner posle kojeg je dobro reagovao Manjan.

68' - Milan dodaje gas, no i dalje je na semaforu 0:2, a to je jedino što se računa.

64' - Konačno prava prilika za "rosonere". Dobio je Tonali dobru povratnu loptu, tukao je sa 15 metara, no lopta je pogodila stativa.

62' - Milan igra lošu utakmicu. U par navrata su zapretili velikom rivalu i ukoliko se nešto ne promeni Inter će sa velikom prednošću dočelati revanš.

55' - Neverovatno šta je promašio Džeko. Izašao je sam ispred Manjana, no golman Milana je odlično intervenisao.

51' - Kakva je ovo prilika za "rosonere" bila. Mesijas je bio sam na desnoj strani, ali završnica je bila veoma loša, pa je još jedan šansa otišla u nepovrat.

49' - Milan je krenuo nešto agresivnije ka golu rivala. Brahim Dijaz je uneo loptu u sredinu, šutirao je levom nogom, ipak nije morao da reaguje Onana jer je lopta otišla pored gola.

46' - Počelo je drugo poluvreme.

Prvo poluvreme: Milan - Inter 0:2

45+4' - Kraj prvog poluvremena na "San Siru".

45+1' - Prvo poluvreme je produženo za četiri minuta.

43' - Nema uzbuđenja u poslednjih nekoliko minuta. Inter čuva prednost, a Milan ne uspeva da zapreti.

34' - Novi pokušaj izabranika Simonea Inzagija. Došla je lopta do Martineza koji je tukao iz prve sa nekih 18 metara, no lopta je otišla visoko preko gola.

31' - Šok za Milan. Inter će imati penal. Simon Kjaer je povukao sa leđa Lautara Martineza, ali sudija Hesus Hil Mancano otišao da gleda snimak. Ipak, Španac je odlučio da poništi odluku.

30' - Dobro je u prostor utrčao Kalabrija. Pokušao je petom da iznenadi Onanu, no pogodio je samo spoljni deo mreže.

24' - Opet su gosti zapretili. Džeko je dobio loptu u kaznenom prostoru rivala, povukao je loptu u desno, ali je šut bio loš.

18' - Već prva izmena. Stefano Pioli je izveo Ismaela Benasera, a umesto njega na teren je ušao Žunior Mesijas.

16' - Dominira Inter i pravo je čudo kako nije 3:0. Najpre je Čalhanoglu pogodio stativu, da bi u nastavku akcije Manjan odbranio udarac Mhitarijanu iz izgledne pozicije.

14' - Milan je izveo prvi korner, ali opasnosti po gol rivala nije bilo i Andre Onana još uvek nije morao da reaguje.

11' - Strašan početak utakmice za "nerazure". Postignut je novi gol. Henrik Mhitarijan je dobio loptu u prostor, izšao je sam ispred Majka Manjana i nije mu bilo teško da zatrese mrežu.

8' - Inter je izveo prvi korner i postigao je gol. Centrirao je Čalhanoglu, a Edin Džeko je iz prve fantastično šutirao i doveo "nerazure" do prednosti.

4' - Oprezno se za sada igra. Niko nije krenuo agresivno ka golu. To je možda i očekivano s obzirom na to koliki je ulog i da je ovo veliki derbi.

1' - Počela je utakmica na "San Siru".

20.52 - Novak Đoković stigao je na stadion "San Siro" kako bi prisustvovao velikom italijanskom derbiju.

Uoči meča:

Italija je na nogama, sigurno će jedan tim iz ove zemlje igrati u finalu elitnog takmičenja, a prvi od dva spektakla je danas na "San Siru".

Ovom meču prustvovaće i Novak Đoković koji u petak počinje učešće na mastersu u Rimu. Poznato je da je najbolji teniser sveta veliki navijač "rosonera".

Milan i Inter su ove sezone odigrali tri utakmice. Obe ekipe su slavile po jednom u prvenstvo, dok su "nerazuri" bili ubedljivi u Superkupu Italije (3:0).

Koliko interesovanje je izazvao ovaj susret može da se vidi u tome da je odbijeno čak dva miliona zahteva za kartu.

Podsetimo, u prvom polufinalu Real Madrid i Mančester siti odigrali su nerešeno (1:1) u prestonici Španije.

Sastavi timova:

Milan (4-3-3): Manjan - Kalabrija, Kjer, Tomori, Ernandez - Krunić, Tonali, Benaser - Salemakers, Žiru, Dijaz.

Inter (3-5-2): Onana - Darmijan, Aćerbi, Bastoni - Damfris, Barela, Čalhanoglu, Mhitarijan, Dimarko - Martinez, Džeko.

BONUS VIDEO: DULjAJ: Gol smo postigli na vreme