I KAPITEN SRBIJE ZATEČEN: Prekinut veliki derbi Holandije PSV - Ajaks, evo i zašto

23. 04. 2023. u 16:09

UTAKMICA 30. kola fudbalskog prvenstva Holandije, u kojoj je PSV ugostio ekipu Ajaksa za koju igra i kapiten reprezentacije Srbije Dušan Tadić prekinuta je 61. minutu zbog ponašanja navijača, a tek posle duže pauze nastavljena.

И КАПИТЕН СРБИЈЕ ЗАТЕЧЕН: Прекинут велики дерби Холандије ПСВ - Ајакс, ево и зашто

FOTO> EPA

Do tada je PSV, koji je treći na tabeli, sa istim brojem bodova kao Ajaks (vodeći Fejenord je skupio osam više) već stekao značajnu rezultatsku prednost - 1:0 doneo je De Jong u 13. minutu, a 2:0 Simons iz penala u 54.

Međutim, na isteku punog sata igre, neko od domaćih navijača je ubacio plastičnu čašu s pivom na teren.

I, kako se po novim fudbalskim propisima u Holandiji "svako ubacivanje predmeta u teren smatra težim prekršajem" sudija Gozobujuk je, kako i nalažu ti novi propisi, odveo ekipe u svlačionicu.

Slično se, inače, dogodilo i na utakmici Groningen - NEC.

Posle duže pauze, veliki holandski derbi je nastavljen, a priveden je kraju novim pogotkom PSV-a koji je do konačnih 3:0 došao drugim golom De Jonga.

Bonus video: Navijači Olimpijakosa i Zvezde zajedno skandirali "Kosovo je Srbija"