"HVALA TI, POČIVAJ U MIRU": Dragan Stojković Piksi se oprostio od velikog prijatelja (FOTO)
NIŠ je ostao siromašniji za još jednu fudbalsku legendu. U 73. godini preminuo je legendarni fudbaler Radničkog iz Niša, Stevan Andrejević. Od legende "Reala sa Nišave" oprostio se i aktuelni selektor Srbije Dragan Stojković Piksi.
FOTO: Tanjug/AP
Put Andrejevića i Stojkovića bio je isprepleten. Obojica su igrali za Radnički, a potom i Crvenu zvezdu.
Dok je Piksi nastupao na "Čairu", u strukturama kluba bio je Stevan, kojeg je Piksi pamtio po dobrom.
- Moje iskreno saučešće porodici. Hvala ti za sve što si učinio za naš Radnički. Počivaj u miru legendo, napisao je Stojković.
FOTO: Printskrin/instagram/draganstojkovicpixy
Biografija Stevana Andrejevića
Stevan Andrejević rođen je 20.05.1950. u Zaječaru, a preminuo 29.12.2022. u Nišu. Nastupao je za Radnički iz Niša od 1971. do 75. godine, potom je polusezonu proveo u Crvenoj zvezdi, ali se zbog povrede vratio u Niš gde je nastupao potom do 1980. godine, a karijeru je završio u Timoku.
Nakon toga postao je sekretar stručnog štaba Radničkog, a do poslednjih dana živeo je u Nišu gde je imao aktivnu ulogu u ekipi veterana FK Radnički iz Niša.
BONUS VIDEO: IN MEMORIJAM: Odlazak "Pelea", kralja fudbala
Preporučujemo
SPEKTAKL! EL KLASIKO ZA TROFEJ! Barsa silovita, Real ranjiv – ko diže Superkup u Džedi?
BARSELONA i Real Madrid sastaju se u finalu Superkupa Španije u nedelju uveče (20.00), u novom izdanju El Klasika koji direktno odlučuje o trofeju kao i prošle godine kada je ubedljivo slavila Barsa (5:2).
11. 01. 2026. u 07:30
ĆERKA DOŠLA KOD ČEDE Vidite šta je uradila Kosu: "Dobio je šta je tražio!" (VIDEO)
ČEDA Jovanović nedavno je otkrio da je počeo da živi sa svojim prijateljam Acom Kosom, a ne krije da mu njegova podrška u životu mnogo znači.
11. 01. 2026. u 09:32
Komentari (0)