ZVEZDA VIŠE NIJE SAMA NA VRHU TABELE: Neočekivani tim na prvom mestu srpskog šampionata

16. 09. 2022. u 21:29

U 12. kolu Superlige Srbije TSC je kao gost u Lučanima pobedio Mladost 5:2 (2:1). Tim iz Bačke Topole se još jednim ubedljivim trijumfom izjednačio na tabeli sa doskorašnjim liderom Mocartbet Superlige Srbije - Crvenom zvezdom.

ЗВЕЗДА ВИШЕ НИЈЕ САМА НА ВРХУ ТАБЕЛЕ: Неочекивани тим на првом месту српског шампионата

TSC je sada postao i drugi najefikasniji tim najelitnijeg ranga srpskog fudbala, gde je takođe odmah iza beogradskih crveno-belih. Ipak, treba uzeti u obzir i da šampion Srbije ima čak tri utakmice manje u ovom trenutku.

Antonić je u 13. minutu doveo goste u prednost, da bi Jovanović samo dva minuta kasnije duplirao prednost izabranika Žarka Lazetića, stratega koji izvlači maksimum iz ovog tim.

Domaći se nisu oporavili od šoka sve do kraja prvog poluvremena kada su uspeli da smanje rezultat preko Jojića na 1:2.

A onda, blickrig Ifeta Đakovca, jednog od najboljih fudbalera domaćeg šampionata koji je sa dva gola rešio pitanje toga ko će dana odneti ti boda. Prvi je došao u 53. minutu, a drugi iz penala u 56. minutu utakmice.

Gordić je u 62. minutu samnjio na 2:4, ali je konačnih 2:5 postavio mladi Ratkov.

SUPERLIGA SRBIJE, 12. KOLO:

Petak:

Radnički Kragujevac – Mladost GAT 3:0 (2:0)

(Simić 10, Vidosavljević 40 penal, 57)

Mladost Lučani – TSC Bačka Topola 2:5 (1:2)

(Jojić 43, Gordić 62 – Antonić 13, Jovanović 15, Đakovac 53, 56 penal, Ratkov 81)