BRUKA ITALIJE U NEMAČKOJ: "Panceri" se igrali sa rivalom, blamaža Engleske na "Molinou"

14. 06. 2022. u 22:42 >> 22:51

REPREZENTACIJA Italije doživela je pravu katastrfou na gostovanju Nemačkoj. "Panceri" su održali čas fudbala "azurima" pošto su slavili sa ubedljivih 5:2 u četvrtom kolu A divizije Lige nacija.

БРУКА ИТАЛИЈЕ У НЕМАЧКОЈ: Панцери се играли са ривалом, бламажа Енглеске на Молиноу

Mnogi su očekivali mnogo uzbudljivi i izjednačeniji meč, ali bilo je baš suprotno, jer su na terenu postojali samo izabranici Hansija Flika.

Ipak, svi oni koji su se našli na tribinama "Borusija-Park" stadiona mogli su da uživaju u predstavi Nemačke, a videli su šest golova.

Domaćin je na odmor otišao sa 2:0, zahvaljujući pogocima Džošue Kimiha i Ilkaja Gundogana. Nastavak susreta doneo je još bolju igru "pancera". Najpre je u 51. minutu Tomas Miler povisio na 3:0, da bi Timo Verner u razmaku od minut postigao dva gola.

Nema sumnje da je navijačima Italije bilo bolno da pogledaju semafor u 70. minutu i vide da na njemu piše 5:0.

Izabranici Roberta Manćinija su uspeli da stignu do dva pogotka. Strelac je u 78. minutu bio napadač Ciriha Vilfred Njonto, a tačnu na meč stadio je Bastoni golom u četvrtom minutu nadoknade.

Italija je ovih ubedljivim porazom prekinula seriju od čak 15 utakmica u kojima nije izgubila kao gost.

Veliku blamažu je doživela i Engleska. "Gordi Albion" je poražen na "Molinou" od Mađarske sa 4:0.

NEVERICA Fudbaleri Engleske/FOTO: AP

Fantastičan meč odigrao je Roland Salai koji se dva puta upisao u strelce, dok su po jedan gol postigli Zolt Nađi i Danijel Gazdag.

Mađari su lideri ove grupe sa sedam bodova, druga je Nemačka sa jednim manje. Italija ima pet, dok četvrtoplasirana Engleska ima samo dva boda i još uvek ne zna za trijumf.