LIVERPUL PONOVO NA VRHU: "Crveni" slave Keitu, sada je Siti na potezu (VIDEO)

30. 04. 2022. u 15:51

LIVERPUL je ponovo na vrhu Premijer lige, pošto je pobedio Njukasl na "Sent Džejms parku" sa 1:0 u 35. kolu Premijer lige.

ЛИВЕРПУЛ ПОНОВО НА ВРХУ: Црвени славе Кеиту, сада је Сити на потезу (ВИДЕО)

Svesni su bili navijači "crvenih" koliko je ovo gostovanje teško i zbog toga gol Nabija Keite mnogo vredi. Iskoristio je momak iz Gvineje asistenciju Dioga Žote i savladao Martina Dubravku u 19. minutu.

Proveravao se gol zbog navodnog prekršaja Džejmsa Milnera, ali je iz VAR sobe stigla potvrda da je sve bilo ispravno, pa su izabranici Jirgena Klopa mogli da krenu sa slavljem.

Nastavio je Liverpul i u nastavku utakmice da napada i stvara šanse, nekoliko prilika nije iskorišćeno. Mane i Žota su pretili u nekoliko navrata, no Slovak je sačuvao mrežu.

"Crveni" su se ovim trijumfom vratili na vrh Premijer lige sa 82 boda, dva biše od Sitija koji tek treba da odigra meč ove runde i to u gostima protiv Lidsa. Njukasl je na devetoj poziciji sa 43 boda.

Liverpul će u narednom kolu igrati protiv Totenhema na "Enfildu", a "svrake" idu na noge Mančester sitiju.

BONUS VIDEO: NAJGRUBLjE LIGE NA SVETU: Superliga Srbije u vrhu, kako stoje ostali?