MILAN LAKO PROTIV EMPOLIJA: "Rosoneri" nastavili trku za titulu, Specija iznenadila Napoli

22. 12. 2021. u 23:06

MILAN je u jednoj odličnoj utakmici slavio protiv Empolija kao gost sa 4:2 u 19. kolu Serije A.

МИЛАН ЛАКО ПРОТИВ ЕМПОЛИЈА: Росонери наставили трку за титулу, Специја изненадила Наполи

"Rosoneri" su ostvarili važan trijumf i nastavili trku za titulu sa glavnim rivalom - Interom. Meč je dobro počeo za tim Stefana Piolija koji je do prednosti stigao posle 12 minuta kada je Frank Kesi pogodio mrežu Giljelma Vikarija.

Nisu domaći dugo čekali na poravnanje. Nedim Bajrami je uspeo da savlada Majka Manjana. Ipak, gosti su uspeli da odu na odmoru sa prednošću. Kesi je u 42. minutu uspeo drugi put da se upiše u strelce.

Nastavk utakmice bio je još uzbudljivi. Viđena su jš tri pogotka. Milan je preko Alesandra Florencija i Tea Ernandeza stigao do 4:1. Konačan rezultat utakmice postavio je Andrea Pinamonti pogotkom sa bele tačke.

"Rosoneri" su sada na drugom mestu na tabeli sa 42 boda, četiri manje od vodećeg Intera, dok je Empoli deveti sa 27 bodova.

Veliko iznenađenje priredila je Specija koja je kao gost pobedila Napoli sa 1:0 i na taj način dodatno otežala brobu za Skudeto ekipi Lučana Spaletija.

Trenutak odluke desio se u 37. minutu kada je Žuan Žesus zatresao sopstvenu mrežu i doneo pobedu protivniku.

Klub iz Napulja je ostao na trećoj poziciji sa 39 bodova, Specija je 17. sa 16 bodova.

BONUS VIDEO: TOP 10 NAJPLAĆENIJIH FUDBALERA: Koliko zarađuje Ronaldo a koliko Mesi...