VUČIĆ O USPEHU SRPSKOG FUDBALA: Pohvale idu Piksiju! Ja sam samo navijač
ZAMERKE na račun selektora fudbalske reprezentacije Srbije Dragana Stojkovića Piksija govore o onima koji mu zameraju, a ne o njemu samom, konstatovao je danas predsednik Aleksandar Vučić.
Foto: Printskrin Instagram/buducnostsrbijeav
Na konstataciju da je Piksi posle pobede nad Portugalom i plasmana na Svetsko prvenstvo naredne godine gostovao u pojedinim medijima, nakon čega su usledile pojedine kritike da previše hvali predsednika, te pitanje zašto je to problem, Vučić je rekao da je Piksi velika zvezda i, uz fudbalere, najzaslužniji za uspeh reprezentacije.
- Ja nemam ništa sa tim, on je najzaslužniji. Njemu idu sve pohvale i čast - rekao je Vučić.
Predsednik je naveo da on ne može da pomogne onima koji su se radovali prvom golu Portugala jer su, kaže, računali da njega proglase za krivca za eventualni poraz.
- Ja sam samo navijač Srbije, ako mogu nešto da pomognem, pomoći ću, da odmažem neću nikada. Za ovaj uspeh su zaslužni Piksi i fudbaleri. A to što mu zameraju mnogo više govori o njima, a ne o njemu - rekao je Vučić.
BONUS VIDEO
Preporučujemo
SERGEJ IGRAČ GENERACIJE: Saša Zdjelar oduševljen igrom Srbije, setio se Novog Zelanda
18. 11. 2021. u 22:53
Naši predlozi: "Tip" - tiket za ponedeljak
Za početak nove radne nedelje smo vam spremili sledeće predloge.
04. 05. 2026. u 06:53
Iran gleda i ne veruje: Evo šta je sad uradio Donald Tramp
Dok je na snazi i dalje krhko primire, koje je prekinulo napad na Iran započet od strane SAD i Izrael (čime su izazvali i odgovor Irana u vidu napada na susedne zemlje koje pomažu tu agresiju), i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... A sada u prvi plan dolazi i evenutalno (ne)učešće Irana na Svetskom prvenstvu u fudbalu, u kome su i Sjedinjene Američke Države jedan od domaćina.
04. 05. 2026. u 12:25
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (24)