DRAGOVIĆ O BORAVKU U ZVEZDI: Pet puta je veći pritisak nego u Leverkuzenu
FUDBALER Crvene zvezde, Aleksandar Dragović, pre četiri i po meseca zadužio je crveno-beli dres i to je mnoge ljubitelje ove igre iznenadilo.
Foto arhiva VN
Ipak, reprezentativac Austrije nikada nije krio koliki je navijač beogradskih crveno-belih.
Sjajni defanzivac govorio je za austrijski "Die Presse" prilikom okupljanja za nacionalnu selekciju o dosadašnjem vremenu provedenom u Beogradu.
- Prelepo je, baš onako kako sam zamišljao da će biti. Mogu da osetim zahvalnost trenera i navijača. Sada se sve vraća. Definitivno, Srbija nije kao Nemačka, ali radije bih ovde igrao iz nedelje u nedelju, nego jednom u mesec dana u Leverkuzenu - rekao je Dragović.
Iako su mediji u Austriji mislili da u Zvezdi nema ni približno veliki pristisak kao što je bio slučaj u Leverkuzenu, ovaj 30-godišnjak iz Beča ističe drugačije.
- Verovali ili ne, ali osećam pet puta veći pritisak nego u Leverkuzenu, jer Crvena zvezda je religija, za mnoge navijače ona je jednostavno sve. Strast i ljubav navijača u Beogradu ide dosta daleko.
Strelac tri gola za Zvezdu u dosadašnjem delu sezone otkrio je i da u beogradskim restoranima retko kad dobije priliku da plati večeru.
- Većina njih su navijači Crvene zvezde. I onda kada nema slobodnih stolova, napraviće mesta za vas.
Osvrnuo se i na kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u kojima Austrija ne stoji najbolje (četvrto mesto i 10 bodova).
- Izgubili smo dosta navijača na poslednjih nekoliko utakmica, moramo da ih povratimo sa dve dobre partije protiv Izraela i Moldavije i dobijemo samopouzdanje - zaključio je Dragović.
BONUS VIDEO: SLOBODNI ASOVI: Mogući transferi koji će promeniti fudbal!
Preporučujemo
UEFA PRESUDILA CRVENO-BELIMA: Zvezdi zatvoren stadion, stiže i novčana kazna!
12. 11. 2021. u 15:37 >> 15:45
INTER ČUVA PRVO MESTO: "Neroazuri" ne bi smeli imati problema protiv rivala sa dna tabele
ZANIMLjIVA trka za Skudeto mogla bi da dobije novu dimenziju već na otvaranju 22. kola Serije A, kada vodeći Inter u petak uveče na "San Siru" (20.45) dočekuje Pizu, ekipu koja se nalazi na pretposlednjem mestu tabele.
23. 01. 2026. u 09:40
"GROBARI" U ŠOKU, "DELIJE" U EUFORIJI! Zvezda prodaje fudbalera za toliko novca da može odmah da kupi CEO PRVI TIM PARTIZANA!
Malme i Crvena zvezda igraju utakmicu Lige Evrope, uz prenos uživo na portalu "Novosti", a neposredno pred taj megdan - pojavile su se spektakularne vesti vezane za fudbalske transfere. I to u vidu potencijalnog rekorda, koji je takav da Zvezdine "delije" već mogu da počnu da slave, a Partizanovi "grobari" da se hvataju za glavu.
22. 01. 2026. u 19:38
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)