"GOLMANE, SMIRI SE, MOLIM TE": Besan napao strelca u Seriji A "jer se tako ne šutira" (VIDEO)

23. 10. 2021. u 18:22

NESTVARNA scena desila se na meču italijanskog šampionata u fudbalu, u kome su snage odmerili Empoli i Salernitana.

ГОЛМАНЕ, СМИРИ СЕ, МОЛИМ ТЕ: Бесан напао стрелца у Серији А јер се тако не шутира (ВИДЕО)

Empoli je već do poluvremena obezbedio trijumf, jer je dao četiri gola a nije primio nijedan do velikog predaha, no konačnih 4:2 ostalo je u senci onoga što se desilo u 45. minutu.

Tada je Andrea Pinamonti, dvostruki strelac za domaćine, izveo penal i to poput čuvenog Antonjina Panenke.

U pitanju je čehoslovački reprezentativac koji je na sada već legendarni način postigao gol iz jedanaesterca u beogradskom finalu Evropskog prvenstva 1976, savladavši Sepa Majera na golu Zapadne Nemačke za titulu kontinentalnog šampiona tako što je samo "bocnuo" loptu koja je polako ušla u mrežu dok je čuvar mreže ležao opružen.

Ali, takvo izvođenje penala od strane Andree Pinamontija uopšte se nije svidelo golmanu Salernitane.

Vid Belec, slovenački čuvar mreže, pobesneo je kada je video šta mu je rival uradio.

Ubeđen da je takva realizacije najstrože kazne ponižavanje rivala, odmah je ustao sa tla i potrčao ka dvostrukom strelcu, u želji da se s njim obračuna.

Fizički sukob je, srećom, sprečen, ali je igra nastavljena tek posle neočekivanog jednominutnog prekida. Usledio je predah, pa dva "utešna" gola gostiju.