NE POMAŽE NI MESI: PSŽ doživeo šok koji niko nije očekivao (VIDEO)

03. 10. 2021. u 14:59

Fudbaleri Pari Sen Žermena doživeli su prvi prvenstveni poraz u novoj sezoni - 2:0 na gostovanju Renu.

НЕ ПОМАЖЕ НИ МЕСИ: ПСЖ доживео шок који нико није очекивао (ВИДЕО)

U osam prethodnih kola Lige 1, Ren je ostvario samo dve pobede, ali ova treća je, koliko senzacionalna, toliko i ostvarena na impresivan način.

Domaćin jeste, sasvim očekivano, prepustio inicijativu gigantu iz Pariza, u čijem napadu je zaigrao strašni trio Lionel Mesi - Nejmar - Kilijan Mbape, ali je imao isti broj šuteva (12), a čak 4:0 kada se radi o onima u metu.

Junak spektakularnog trijumfa bio je 27-godišnji Gaetan Labord, koji je u 45. minutu iskoristio centaršut Sulemane s levog krila da, umakavši odbrani favorita, kod dalje stative matira Donarumu, a onda je Labord u prvom minutu drugog poluvremena proigrao Flavijena Teta, koji je postavio konačan rezultat.

PSŽ jeste uspeo da zatrese mrežu rivala, ali je gol Mbapea u 68. minutu VAR-odlukom poništen zbog ofsajda.

Lionel Mesi je tako i dalje ostao bez pogotka u prvenstvu Francuske, u kojoj je Pari Sen Žermen i dalje prvi, i pored prvog poraza u ovoj sezoni, dok je Ren izbio, makar privremeno, na sedmo mesto tabele.

PSŽ vodi sa 24 boda, prati ga Lans sa 18, a senzacionalni pobednik današnjeg meča sakupio je 12.