ZVEZDA STIGLA DO NOVE POBEDE: Crveno-beli brojali do tri protiv TSC-a (VIDEO)

21. 08. 2021. u 18:27 >> 21:00

FUDBALERI Crvene zvezde pobedili su TSC sa 3:1 na svom terenu u šestom kolu Superlige Srbije.

ЗВЕЗДА СТИГЛА ДО НОВЕ ПОБЕДЕ: Црвено-бели бројали до три против ТСЦ-а (ВИДЕО)

Zasluženo su crveno-beli slavili na ovoj utakmici i došli su do četvrtog trijumfa u domaćem prvenstvu.

Krenuli su domaći od starta da napadaju, imali šansu već u drugom minutu preko Pavkova, ali se istakao Filipović i zaustavio njegov udarac.

Potom je usledio šok za sve prisutne na stadionu "Rajko Mitić". Kontru je istčao Đuro Zec i u 25. minutu matirao Milana Borjana.

Ipak, samo četiri minuta bilo je potrebno Zvezdi da poravna rezultat. Fenomenalan gol postigao je Nenad Krstičić. Gajić mu je ostavio loptu, a ovaj volej udarcem slabijom desnom nogom doneo izjednačenje svom timu.

RADOST Gajić i Krstičić/FOTO: M. Vukadinović

To je bilo sve kada su golovi u pitanju u prvom poluvremenu. U nastavku su crveno-beli zaigrali još bolji, posebno je to bili vidljivo po levoj strani od kada je ušao Aleksandar Katai. Upravo je majstor iz Srbobrana bio taj koji je doneo preokret svom timu.

Potom je desetka Zvezde nametsio gol El Farduu Benu koji je postavio konačan rezultat i ostavio bodove u Beogradu.

TSC je ostao na 13 bodova, koliko ima i Crvena zvezda.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Gajić, Pankov, Dragović, Eraković – Sanogo, Krstičić – Ben, Nikolić, Ivanić – Pavkov.

TSC (4-5-1): Filipović – Stojković, Antonić, Leandro, Petrović – Tomanović, Banjac, Zec, Đakovac, Varga  – Stanojlović.

DRUGO POLUVREME: C. zvezda - TSC 3:1

90+3. MINUT - Kraj utakmice!

90+2. MINUT - Mogao je Katai do drugog gola. Sjajnim driblingom se oslobodio čuvara, šutirao levom nogom, no dobrom odbranom se istakao Filipović.

86. MINUT - Odlično je centrirao Gajić, makacize je uhvatio Srnić i prava šteta je što lopta nije zvaršila u golu.

78. MINUT - Ben je postigao novi gol za Zvezdu i povisio na 3:1. Katai je sjajno primio loptu i već tada se oslobodio rivala, poslao je potom oštro loptu po zemlji, a reprezentativcu Komorskih ostrva nije bilo teško da pogodi gol iz neposredne blizine.

75. MINUT - Pokušao je glavom Pavkov, ali je tukao pravo u Filipovića, pa do promene rezultata nije došlo.

58. Strašan udarac Tomanovića sa nekih 30 metara, no Borjan se nije dao iznenaditi i izbacio je loptu u korner.

51. MINUT - Zvezda je preokrenula rezultat! Sjajan napad domaćih i opet se Gajić našao u ulozi asistenta. Poslao je desni bek crveno-belih loptu negde na penal, a krilni napadač iz prve majstorski pogodio gol Filipovića koji je ostao nepomičan i nije mogao ništa da uradi.

46. MINUT - Počelo je drugo poluvrme. Dve promene napravio je Dejan Stanković - na terenu su Milan Rodić i Aleksandar Katai, a teren su napustili Strahinja Eraković i Veljko Nikolić.

PRVO POLUVREME: C. zvezda - TSC 1:1

45+3. MINUT - Kraj prvog poluvremen!

43. MINUT - Malo je nedostajalo da se Dragović upiše u strelce. Šutirao je glavom posle kornera koji je izveo Ben, no zamalo je bio neprecizan.

36. MINUT - Veliku priliku je propustio Sanogo. Pavkov je glavom poslao loptu u peterac nakon centaršuta Bena, a zadnji vezni domaćina loše šutirao iz izgledne pozicije i lopta je otišla pored gola.

31. MINUT - Mogli su gosti odmah opet da povedu. Zec je ponovo umakao odbrani domaćih, šutirao je oštro po zemlji, ali je Borjan nogom zaustavio taj pokušaj.

29. MINUT - Nije dugo Zvezda čekala da poravna rezultat. Fantastičan gol postigao je Nenad Krstičić, Ivanić je poslao dugu loptu ka Gajići, ovaj odložio za vezistu koji je volej udarcem slabijom desnom nogom pogodio mrežu rivala.

25. MINUT - TSC je poveo! Sjajnu kontru je pogotkom okončao Đuro Zec. Tomanović je fantastično uposlio saigrača, a ovaj dobro istrčao, prevario Erakovića i savladao Milana Borjana.

22. MINUT - Dobro je šutirao iz daljine Krstičić, odlično je reagovao Filipović i ponovo sačuvao mrežu netaknutom.

17. MINUT - Postigao je domaćin gol. Ipak, on je opradvado poništen pošto se u ofsajdu našao El Fardu Ben.

9. MINUT - Napada Zvezda, no na početku meča ne ume da nađe rešenje za odbranu gostiju iz Bačke Topole.

2. MINUT - Prva velika prilika za crveno-bele. Pavkov je izašao sam ispred golmana Filipovića, ali čuvar mreže TSC-a je odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu.

1. MINUT - Počela je utakmica na stadionu "Rajko Mitić".