BUNDESLIGA: Lajpcig demolirao Štutgart, "bikovi" se iskupili za poraz sa starta sezone!

20. 08. 2021. u 22:20

FUDBALERI Lajpciga su u 2. kolu Bundeslige demolirali Štutgart rezultatom 4:0, a sve to nakon iznenadnog poraza od Majnca u prvom kolu (1:0).

БУНДЕСЛИГА: Лајпциг демолирао Штутгарт, бикови се искупили за пораз са старта сезоне!

Dobro je po domaći sastav je bio dominantan u svakom pogledu, čak 24 udarca ka golu gostiju uputio je Lajpcig, a četiri od tih šuteva završili su u mreži Floriana Milera.

Dve prilike vredne pomena viđene su u prvih 30 minuta. U 9. minutu Andre Silva je šutirao kraj gola, a dva minuta kasnije Hamadi AL Gadui iz prekida pokušava da ugrozi Gulašija, a golman domaćih bio je odličan.

Prvi gol viđen je u 38. minutu strelac je bio Dominik Soboslai. Odmah na startu drugog perioda Emil Forsberg uvećava prednost domaćih, a u 52. minutu Soboslai je proigran nakon prekida za 3:0, a konačan rezultat postavio je u 65. minutu Andre Silva.

Podsetimo Štutgart je u prvom kolu savladao novajliju Grojte Furt rezultatom 5:1.