BRONZA ZA SVITOLINU: Ukrajinka posle preokreta do trećeg mesta

31. 07. 2021. u 15:16

UKRAJINKA Elina Svitolina osvojila je bronzanu medalju u ženskom singlu na Olimpijskim igrama u Tokiju.

БРОНЗА ЗА СВИТОЛИНУ: Украјинка после преокрета до трећег места

Ona je do pobedničko postolja stigla posle preokrata protiv Kazahstanke Elene Ribakine koja je ubedljivo osvojila prvi set a onda posustala - 1:6, 7:6, 6:4.

U prvom setu Svitolina je bila nemoćna, osvojila je samo jedan gem i činilo se da je na pragu poraza u ovom meču. Međutim nakon velike borbe u taj-brejku je uspela da osvoji naredni set i izjednači rezultat na 1:1.

Snažan tenis viđen je i u trećem setu sa obe strane, međutim Ukrajinka je uspela da napravi brejk, iskoristila je sedmu meč loptu i ostvarila pobedu u ovom meču.

Ovo je najveći uspeh u karijeri za šestu teniserku sveta.