ZVEZDA OSTVARILA DRUGU POBEDU NA PRIPREMAMA: Na meču viđena tri penala, Babić i Kanga presudili Arisu (VIDEO)

01. 07. 2021. u 19:50

FUDBALERI Crvene zvezde ostvarili su drugu pobedu na pripremama u Austriji. Crveno-beli su bili bolji od Arisa sa 2:1.

ЗВЕЗДА ОСТВАРИЛА ДРУГУ ПОБЕДУ НА ПРИПРЕМАМА: На мечу виђена три пенала, Бабић и Канга пресудили Арису (ВИДЕО)

Utakmicu je obeležilo to da su svirana čak tri penala - dva za grčki klub, jedan za šampiona Srbije.

Dosta trčanja viđeno je na ovom meču i na baš puno izglednih prilika. U prvom poluvemenu jednu kolosalnu za Zvezdu je propustio Nikola Krstović. Katai je odlično uposlio crnogorskog napadača, a ovaj u stuaciji jedan na jedan šutirao u golmana tima iz Soluna.

Dve šanse za Aris nije iskoristio nekadašnji fudbaler crveno-belih Mateo Garsija, pa u prvom delu susreta nije bilo golova.

U nastavku utakmice Zvezda je sve više krenula da napada i to je dalo rezultata. Igrao se 59. minut kada je Srđan Babić iskoristio centaršut Bena i glavom zakucao loptu u mrežu rivala.

Nakon toga kreću da se sviraju penali. Najpre je Degenek faulirao Bertolja. Loptu na belu tačku namestio je Garsija, ali je prebacio ceo gol.

Nedugo potom Aris je dobio još jedan penal. Ovoga puta Bertoljo je u 78. minutu pogodio za izjednačenje. Popović je pročitao stranu, no nije uspeo da ukroti udarac Argentinca.

Samo tri minuta kasnije sudija je pokazao na belu tačku na drugoj strani. Probio je po desnoj strani Aksel Bakajoko, faulirao ga je jedan igrač grčkog kluba, a Gelor Kanga je bio siguran egzekutor i ispostaviće se doneo je pobedu svom timu.

Crvena zvezda će treću proveru u Austriji odigrati 5. jula, a rival je rumunski Arges.