RASPORED UTAKMICA NA EURO 2020: Čeka nas uzbudljivo Evropsko prvenstvo

Novosti online

08. 06. 2021. u 11:25

NAVIJAČI su konačno dočekali. Utakmicom Turske i Italije u Rimu 11. juna počeće Evropsko prvenstvo čija će kulminacija biti finalni meč 11. jula na Vembliju.

РАСПОРЕД УТАКМИЦА НА ЕУРО 2020: Чека нас узбудљиво Европско првенство

FOTO: EPA

Sa grupama na Euro 2020 smo vas upoznali a sada vam približavamo i sam raspored mečeva koji će se igrati u grupnoj fazi, a potom i u plej-ofu. 

Euro 2020 - u grupi A sastaju se Italija, Švajcarska, Vels i Turska

1. kolo:

Turska – Italija (11. jun, Rim, 21.00)

Vels – Švajcarska (12. jun, Baku, 15.00)

2. kolo:

Turska – Vels (16. jun, Baku, 18.00)

Italija – Švajarska (16. jun, Rim, 21.00)

3. kolo:

Italija – Vels (20. jun, Rim, 18.00)

Švajcarska – Turska (20. jun, Baku, 18.00)

Euro 2020 - grupu B čine Finska, Belgija, Danska i Rusija 

1. kolo

Danska – Finska (12. jun, Kopenhagen, 18.00)

Belgija – Rusija (12. jun, Sankt Peterburg, 21.00)

2. kolo:

Finska – Rusija (16. jun, Sankt Peterburg, 15.00)

Danska – Belgija (17. jun, Kopenhagen, 18.00)

3. kolo:

Finska – Belgija (21. jun, Sankt Peterburg, 21.00)

Rusija – Danska (21. jun, Kopenhagen, 21.00)

Euro 2020 - sastav grupe C čine: Severna Makedonija, Holandija, Austrija i Ukrajina

1. kolo:

Austrija – Severna Makedonija (13. jun, Bukurešt, 18.00)

Holandija – Ukrajina (13. jun, Amsterdam, 21.00)

2. kolo:

Ukrajina – Severna Makedonija (17. jun, Bukurešt, 15.00)

Holandija – Austrija (17. jun, Amsterdam, 21.00)

3. kolo:

Ukrajina – Austrija (21. jun, Bukurešt, 18.00)

Severna Makedonija – Holandija (21. jun, Amsterdam, 18.00)

Euro 2020 - u grupi D nalaze se Hrvatska, Škotska, Engleska i Češka

1. kolo:

Engleska – Hrvatska (13. jun, London, 15.00)

Škotska – Češka (14. jun, Glazgov, 15.00)

2. kolo:

Hrvatska – Češka (18. jun, Glazgov, 18.00)

Engleska – Škotska (18. jun, London, 21.00)

3. kolo:

Češka – Engleska (22. jun, London, 21.00)

Hrvatska – Škotska (22. jun, Glazgov, 21.00)

Euro 2020 - grupu E čine: Švedska, Španija, Poljska i Slovačka

1. kolo:

Poljska – Slovačka (14. jun, Sankt Peterburg, 18.00)

Španija – Švedska (14. jun, Sevilja, 21.00)

2. kolo:

Švedska – Slovačka (18. jun, Sankt Peterburg, 15.00)

Španija – Poljska (19. jun, Sevilja, 21.00)

3. kolo:

Švedska – Poljska (23. jun, Sankt Peterburg, 18.00)

Slovačka – Španija (23. jun, Sevilja, 18.00)

Euro 2020 - grupa F će bez sumnje biti najpraćenija, a čine je: Portugal, Mađarska, Nemačka i Francuska

1. kolo:

Mađarska – Portugal (15. jun, Budimpešta, 18.00)

Francuska – Nemačka (15. jun, Minhen, 21.00)

2. kolo:

Mađarska – Francuska (19. jun, Budimpešta, 15.00)

Portugal – Nemačka (19. jun, Minhen, 18.00)

3. kolo:

Nemačka – Mađarska (23. jun, Minhen, 21.00)

Portugal – Francuska (23. jun, Budimpešta, 21.00)

Euro 2020 - utakmice osmine finala:

26. jun – Amsterdam (18.00) i London (21.00)

27. jun – Budimpešta (18.00) i Sevilja (21.00)
28. jun – Kopenhagen (18.00) i Bukurešt (21.00)
29. jun – London (18.00) i Glazgov (21.00)

Euro 2020 - utakmice četvrtfinala:

2. jul – Sankt Peterburg (18.00) i Minhen (21.00)

3. jul – Baku (18.00) i Rim (21.00)

Euro 2020 - utakmice polufinala:

6. i 7. jul – London (21.00)

Euro 2020 - Finale:

11. jul – London (21.00)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)