SUD BiH ODBIO PREDLOG ODBRANE DODIKA: Suđenje Predsedniku RS se nastavlja 20. decembra
SUĐENjE predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku za nepoštovanje odluka Kristijana Šmita u Sudu BiH nije odloženo, kako je predložila odbrana, nego ostaje termin u sredu, 20. decembra, rekao je branilac predsednika Srpske Goran Bubić.
Foto V. Tripić
- Poslali su faksom odgovor iz Suda BiH. Termin suđenja ostaje 20. decembar u 13.00 - rekao je Bubić.
Odbrana predsednika Srpske Milorada Dodika uputila je Krivičnom vanraspravnom veću Suda BiH i postupajućem sudiji Mirsadu Striki urgenciju za postupanje Suda o predlogu za prenošenje vođenja postupka stvarno nadležnom sudu u Banjaluci, kao i predlog za odlaganje glavnog pretresa zakazanog za sredu, 20. decembar.
Advokat Bubić je poručio da odbrana ne odugovlači proces, već samo vrši svoj posao.
- Naša je dužnost da ukažemo na stvari koje utiču na proces. Zahtev za premeštanje nije kreiran s ciljem odugovlačenja, već zbog osvetničke atmosfere u Sudu BiH koja može uticati na zakonitost procesa. Sud, s obzirom na argumente koji objektivno postoje i koje će odbrana predočiti na suđenju, trebalo bi da donese oslobađajuću presudu - poručio je Bubić.
Nepoštovanje Šmitovih odluka
MILORAD Dodik i vršilac dužnosti direktora "Službenog glasnika Srpske" Miloš Lukić, optuženi za nepoštovanje odluka Kristijana Šmita, 16. oktobra na ročištu u Sudu BiH rekli su da ne razumeju optužnicu, nakon čega je konstatovano da su se optuženi izjasnili da nisu krivi.
Predsednik RS je podsetio da je i pre 10 godina osporavao nadležnost Tužilaštva i Suda BiH, da je o tome razgovarao i sa visokim predstavnikom za spoljnu politiku i bezbednost EU Ketrin Ešton jer je i tada u Srpskoj bilo akumulirano ogromno nezadovoljstvo.
- Sada sam pristao da bih pokazao koliko je to apsurdno i nema veze sa pravom, ni pravičnošću - rekao je Dodik.
Preporučujemo
IDEJA ZA „UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU “ ROĐENA U SRBIJI: 50 godina od smrti Agate Kristi - "kraljice zločina"
KADA je Agata Kristi dvadesetih godina prošlog veka sela u legendarni Orijent ekspres, nije mogla ni da sluti da će joj upravo taj voz, njegovi putnici i predeli kroz koje je prolazio, podariti jednu od najslavnijih priča u istoriji književnosti.
21. 01. 2026. u 16:48
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)