PREMIJER VIŠKOVIĆ: Banjalučki Univerzitet školuje najbolje kadrove
PREDSEDNIL Vlade Republike Srpske Radovan Višković čestitao je rektoru Univerziteta u Banjaluci Radoslavu Gajaninu 46 godina postojanja ove visokoškolske ustanove, u kojoj se, kako je istakao, školuju najbolji kadrovi.
FOTO RTRS
Višković je naglasio da je strateško opredelenje Vlade Republike Srpske unapređenje uslova za sticanje znanja sadašnjih i budućih generacija studenata.
- Univerzitet u Banjaluci oduvek je bila obrazovna institucija na glasu i mjesto gđe se generacijama školuju najkvalitetniji kadrovi i stručnjaci, od kojih su mnogi ostavili značajan trag u našem društvu. U vremenu koje je pred nama, ostaje nam da kreiranjem zakonskih rješenja i ulaganjima u modernizaciju visokog obrazovanja, unaprijedimo uslove za sticanje znanja sadašnjih i budućih generacija studenata - ističe premijer.
Višković je naveo da od osnivanja 1975. godine, kada je u sastavu banjalučkog univerziteta bilo pet fakulteta, danas u sastavu univerziteta je 17 fakulteta i Institut za genetičke resurse, što najbolje govori o kontinuiranom razvoju i napretku.
On je ocenio da se na banjalučkom univerzitetu školuju stručnjaci i kadrovi koji stoje rame uz rame sa svojim kolegama iz regiona i sveta i na to je Republika Srpska istinski ponosna.
- Želim da vam zahvalim na pozivu da prisustvujem svečanoj akademiji povodom obeležavanja 46 godina postojanja i rada Univerziteta u Banjaluci, koji sam s radošću prihvatio, ali zbog novonastale situacije uzrokvane poplavama, danas i sutra boraviću u Istočnom Sarajevu sa građanima poplavljenih područja koji se nalaze u teškoj situaciji - dodao je Višković.
Svečana akademija povodom 46 godina rada banjalučkog Univerziteta biće upriličena sutra u Kulturnom centru Banski dvor u Banjaluci.
Preporučujemo
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)