BANJA DVOROVI IZLAZI IZ KOVID SISTEMA: Slede razgovori o rešavanju problema korona bolnice
GRADSKI štab za vanredne situacije grada Bijeljina je zaključio da se epidemiološka sityacija u Semberiji poboljšava i stabilizuje, s obzirom na to da se znatno smanjuje broj zaraženih, kao i hospitalizovanih ljudi.
Foto: V. Mitrić
Juče je, u ovom delu RS, bio 461 aktivni potvrđeni slučaj virusa korona, a u kovid odeljenjima JZU Bolnica "Sveti Vračevi" Bijeljina bilo je smešteno 46 pacijenata. Na osnovu ovih podataka, predloženo je da JU Banja "Dvorovi" izađe iz kovid-sistema.
Donet je zaključak da tročlana delegacija grada Bijeljina – gradonačelnik Ljubiša Petrović, predsednik Skupštine Aleksandar Đurđević i direktor Banje „Dvorovi“ Milorad Zekić sa Vladom Republike Srpske i nadležnim republičkim institucijama razgovara o rešavanju problema finansiranja troškova koje je Banja „Dvorovi“ imala, dok je skoro punih sedan meseci bila u funkciji kovid-bolnice.
Napomenuto da je od Republičkog štaba za vanredne situacije i nadležnih institucija u više navrata traženo izjšnjenje na ovu temu, ali da odgovor nije dobijen.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)