IMPRESIONIRAN SAM HRABROŠĆU: Arno Gujon o "Najplemenitijem podvigu"
TEŠKO je odlučiti ko je najplemenitiji, jer svaki podvižnik zaslužuje zlatnu plaketu, svako je poseban na svoj način, rekao je Arno Gujon, direktor Uprave za saradnju sa dijasporom i Srbima u regionu posle zasedanja specijalnog žirija za "Najplemenitiji podvig".
Foto I. Marinković
- I kad pomislimo da među nama nema humanosti i solidarnosti, ponekad i preterujemo kad govorimo o tome, abaš ovakvi ljudi koji su skromni i neupadljivi nam pokazuju da su heroji tu, da ih treba primetiti i nagraditi. Zato sam zahvalan "Novostima" zbog ove akcije koja traje 61 godinu i to je velika stvar jer tako šaljemo poruke celom društvu. Impresioniram sam hrabrošću, plemenitošću, herojstvom tih podvižnika, neki su samo deca, stariji, muškarci, žene, što pokazuje da humanost ne bira ni godine, ni pol, ni mesto rođenja. To je dobro da se svi povežemo i pokažemo brigu o našim ljudima - zaključio je Gujon.
BONUS VIDEO - TAMARA DEO JETRE DALA KOLEGI: Žiri "Večernjih novosti" izabrao dobitnike plaketa za 2023.
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
"Potvrđena idiotkinja!" Rus izvređao Melonijevu, Italija uputila protest: "Fašistički ološ, izdala birače"
ITALIJA je uputila oštar protest Rusiji nakon uvredljivih izjava ruskog TV voditelja na račun premijerke Đorđe Meloni, dok joj je predsednik države pružio podršku i osudio skandalozne komentare.
22. 04. 2026. u 08:44
Komentari (0)