EU SE PLAŠI KONKURENCIJE: Zašto se Uniji ne žuri da nabavi rusku vakcinu?
EU ne žuri da pusti na svoje tržište vakcinu „Sputnjik Ve“ (Sputnik V) jer se plaši konkurencije, rekao je Sputnjiku direktor Centra za epidemiologiju u mikrobiologiju „Gamaleja“ Aleksandar Gincburg.
Foto AP
- EU ne žuri da uvede „Sputnjik Ve“, kao pravog komercijalnog proizvoda, na svoje tržište, plašeći se njegovog visokog potrošačkog svojstva, zahvaljujući kojem on može pomeriti sa strane proizvode koje evropska birokratija promoviše kod sebe - rekao je Gincburg.
Ruska vakcina od početka marta prolazi proceduru postepene ekspertize u Evropskoj agenciji za lekove koja, između ostalog, izdaje preporuke za upotrebu preparata državama EU. Prema podacima medija, ruska vakcina bi mogla biti odobrena već u maju.
Ranije je ruska Spoljnoobaveštajna služba saopštila da EU preduzima hitne mere kako bi diskreditovala rusku vakcinu protiv virusa korona „Sputnjik Ve“ (Sputnik V). Jedna od najupečatljivijih manifestacija toga je i nedavna izjava evropskog komesara za unutrašnje tržište EU Tjerija Bretona da ruska vakcina neće biti prihvaćena, iako je EU suočena sa sve većom opasnošću po živote stotina hiljada ljudi.
(Sputnjik)
Preporučujemo
SPUTNjIK LAJT DVOSTRUKO SMANjUJE RIZIK INFEKCIJE: Počela vakcinacija u Moskvi
04. 04. 2021. u 15:04
RUSKI LEK PROTIV KORONE: Registrovan medikament na bazi krvne plazme „Kovid-globulin“
01. 04. 2021. u 21:40
TRAMP ŠOKIRAN I OGORČEN ZBOG NAPADA NA PUTINOVU REZIDENCIJU: Detalji razgovora američkog i ruskog predsednika
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je šokiran i ogorčen pokušajem Kijeva da izvede napad na državnu rezidenciju predsednika Rusije Vladimira Putina, izjavio je pomoćnik predsednika Ruske Federacije Jurij Ušakov.
29. 12. 2025. u 17:38
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
UMRO NAJTEŽI ČOVEK NA SVETU: Sa 600 kilograma ušao u istoriju - borio se da smrša, ali bolest je presudila
DRŽAO je Ginisov rekord za najtežeg čoveka na planeti...
30. 12. 2025. u 18:15
Komentari (0)