VIŠE OD TRI MILIONA ZARAŽENIH ZA GODINU DANA: U Italiji otkriveno još 22.000 inficiranih
U ITALIJI ukupan broj zaraženih od kovida-19, od početka pandemije u martu prošle godine do sada, je premašio tri miliona.
Foto Tanjug-AP
Samo u poslednja 24 sata otkriveno je novih 22 hiljade inficiranih a preminulo je još 297 pacijentata, piše agencija Ansa.
Raste i broj bolesnika u odelenjima intenzivne nege kojih je sada ukupno 2525, a broj hospitalizovanih pacijenata je premašio 20 hiljada.
Na redovnoj, sedmičnoj, konferenciji za medije predsednik Visokog instituta za zdravstvo Silvijo Brusafero je potvtrdio da se petu sedmicu zaredom, pogoršava epidemiološka situacija, raste broj inficiranih a naredne sedmice očekuje se alarmantnih 250 novozaraženih u jednom danu na stotinu hiljada stanovnika, što se smatra pragom kritične situacije.
- Biće neophodne brze i radikalne mere - rekao je Brusafero.
On je upozorio da se novi slučajevi zaraze najviše dešavaju u okviru porodica, za razliku od predhodnog talasa pandemije kada su se ljudi lančano inficirali na druženjima i okupljanjima izvan porodice.
Ministar za zdravstvo Roberto Speranca je izdao naredbu da se u pet regija, u kojima je već zabelezeno 250 novh slučajeva inficiranih na stotinu hilljada stanovnika, anti-kovid mere pooštre.
Preporučujemo
NIČU NOVA ŽARIŠTA U ITALIJI: Zemlja ulazi u treći talas, vlada sprema strože mere
05. 03. 2021. u 17:49
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)