PRODUŽENO VANREDNO STANJE: Ova zemlja je prva u Evropi po broju umrlih od kovida
SLOVAČKI parlament odobrio je danas produženje vanrednog stanja u toj zemlji.
Foto Tanjug-AP
Od 118 poslanika prisutnih na glasanju, 83 je glasalo za produženje, dok je 35 bilo protiv.
Vlada je odlučila da 8. februara produži vanredno stanje za još 40 dana zbog situacije sa korona virusom u zemlji. U skladu sa izmenjenim zakonodavstvom, proširenje vanrednog stanja parlament mora naknadno odobriti najkasnije u roku od 20 dana od odobrenja vlade.
Opozicioni poslanici kritikovali su vladin predlog za produženje vanrednog stanja zbog odsustva analize dosadašnjih mera i konkretnih predloga za dalje mere. Oni su istakli da se nekoliko mera može uvesti bez potrebe za vanrednim stanjem na snazi, navodi agencija.
Preporučujemo
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)