VELIKA ERDOGANOVA OBJAVA: Predsednik Turske otkrio koliko iznose devizne rezerve Centralne banke
PREDSEDNIK Turske Redžep Tajip Erdogan izjavio je danas da devizne rezerve turske Centralne banke iznose 95 milijardi dolara i da je nacionalna ekonomija dobro pozicionirana za konkurentsku utakmicu na svetskoj sceni.
Foto: EPA
U obraćanju na kongresu Stranke pravde i razvoja (AK) u Izmiru, Erdogan je rekao da su devizne rezerve Centralne banke iznosile 27,5 milijardi dolara kada je u jesen 2002. godine postao premijer zemlje, i da sada iznose 95 milijardi, prenosi agencija Anadolija.
Dodao je takođe da su devizne rezerve porasle na 132 milijarde dolara tokom njegovog premijerslog mandata, odnosno do 2014. godine, kada je izabran za predsedika Turske.
- Posle toga smo ''sišli'' na 95 milijardi dolara... Možemo da se vratimo na 132 milijarde, a dostići ćemo čak i 200 milijardi - naveo je Erdogan.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)