ITALIJANI SE ŽALE NA KLIMU: Sve je više tropska, šteta za poljoprivredu 14 milijardi evra
NA početku ove godine u Italiji je već bilo 18 snežnih lavina, što je više nego u celoj predhodnoj godini, izveštava Koldireti, najveća italijanska organizacija koja štiti interese proizvođača, a prenosi agencija Agi.
Foto: Tanjug/AP
Snežne lavine izazvale su veliku štetu i prouzrokovale ljudske žrtve, a posledica su neuobičajenih klimatskih promena.
Prema izveštaju agencije, generalno, zbog ekstremnih klimatskih promena, vreme u Italiji sve više je slično tropskom, bržo se smenjuju velike vručine, obilne padavine i hladnoča.
Zbog klimatskih promena trpi poljoprivredna proizvodnja, upravo ovih dana na udaru niskih temperatura su zimske kulture povrća, a troškovi rastu jer je zbog temperatura ispod nule neophodno dodatno zagrejavati strukture uzgoja stoke i povrća.
Poljoprivredna proizvodnja u Italiji je zbog neuobičajenih klimatskih promena, u poslednjih 10 godina pretrpila štetu od oko 14 milijardi evra.
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Kardiohirurg upozorio: Ova hrana gora je za vaše zdravlje od pušenja i skraćuje vam život"
KARDIOVASKULARNI hirurg sa više od 25 godina iskustva, koji je i sam preživeo srčani udar, izdao je ozbiljno upozorenje o svakodnevnim namirnicama. Ističe kako je ultraprerađena hrana jedan od vodećih uzroka preuranjene smrti, opasnija čak i od duvana.
05. 05. 2026. u 14:46
Komentari (0)