EPIDEMIJA U ITALIJI: Među učenicima se širi britanski soj virusa - 391 osoba preminula od zaraze kovidom 19
U JEDNOM danu u Italiji je 391 osoba preminula od zaraze kovidom 19, a među 292.500 testiranih, otkriveno je više od 15.000 novozaraženih osoba, prenosi agencija Ansa saopštenje ministarstva zdravlja.
Foto: EPA
Zbog širenja zaraze među učenicima i nastavnim osobljem u nekoliko regiona, Umbriji, Toskani i Abrucu, obustavlejna je direktna nastava za učenike.
Prvi takvi slučajevi zaraze zabeleženi su i u jednoj milanskoj opštini u Lombardiji, gde je otkriveno 59 zarazenuh đaka i nastavnika u jednoj školi.
Primećeno je da učenici više obolevaju od engleske varijante korona virusa, iako prema tvrdnjama epidemiologa Masima Galija, primarijusa milanske bolnice “Saco”, ne postoje dokazi da se engleski soj virusa brže prenosi među mladima.
U vakuumu između vlade u ostavci i nove koja još nije formirana, predsednici italijanskih regiona odlučili su da ostane na snazi zabrana među-regionalnog saobraćaja.
Takva odluka vlade u ostavci je na snazi do 15. februara, ali po svemu sudeći, nova vlada neće biti formirana pre tog datuma, da bi mogla odluku produžiti ili ukinuti.
Zdravstveni stručnjaci tvrde da epidemiološka situacija u Italiji još nije takva da bi se mogao, bez rizika širenja pandemije, otvoriti saobraćaj među regijama.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
EPIDEMIJA U ITALIJI: Veliki broj pacijenata zaražen je britanskim sojem virusa korona
11. 02. 2021. u 11:09
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MISTERIJA KOJA GODINAMA PROGANjA SRBIJU: Šta je majka pronašla na mestu gde je stradao njen sin?
FILIP Tomović imao je 17 godina kada je njegov život tragično prekinut, a slučaj njegove smrti godinama kasnije ostao je jedan od najpotresnijih događaja koji se povezuje sa pričama o delovanju satanističkih i okultnih grupa u Srbiji.
09. 07. 2026. u 13:29
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)