ENGLESKA UVODI KARANTIN: DŽonson saopštio nove mere
BRITANSKI premijer Boris Džonson je najavio da će u Engleskoj u četvrtak iza ponoći stupiti na snagu mere karantina na teritoriji čitave zemlje, nakon što je broj obolelih od kovid-19 u Velikoj Britaniji premašio milion, dok drugi talas epidemije preti da ugrozi funkcionisanje zdravstvenog sistema.
Foto Tanjug-AP
Nakon što su lokalni mediji preneli da se očekuje uvođenje mera karantina, premijer Velike Britanije održao je konferenciju za novinare na kojoj je potvrdio ove navode.
Premijer je rekao da će u Engleskoj u četvrtak iza ponoći biti uveden karantin, koje će ostati na snazi do 2. decembra, preneo je Rojters.
Građani će smeti da napuste svoje domove samo u slučaju odlaska na posao i u školu, radi kupovine osnovnih životnih namirnica i lekova, brige o ugroženima i rekreacije.
Prehrambrene prodavnice, apoteke, škole i univerziteti ostaće otvoreni. Kafići i restorani biće zatvoreni, a radiće samo oni objekti koji isporučuju porudžbine za poneti. Sve trgovine na malo koje ne prodaju osnovne životne namirnice biće takođe zatvorene.
Vlada je odlučila da ponovo uvede mere pomoći radnicima, pa će tako oni koji privremeno budu ostali bez posla zbog mera karantina primati 80 odsto plate.
Velika Britanija ima najveći broj preminulih od kovid-19 u Evropi, dok naučnici predviđaju da bi zemlja mogla da se suoči sa više od 80.000 smrtnih slučajeva od posledica ove bolesti, koliko predviđa najgori scenario.
U zemlji je danas zabeleženo preko 20.000 novoozaraženih i više od 300 smrtnih slučajeva usled zaraze korona virusom, a do sada je preminulo 46.555 ljudi.
Preporučujemo
PONOVO SE UVODI OPŠTI KARANTIN: Još 523 osobe preminule od korone u Francuskoj
27. 10. 2020. u 22:16
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)