NAPAD NA POLICIJSKU STANICU: Beloruski demonstranti kamenovali službena vozila (VIDEO)

25. 10. 2020. u 21:02

UČESNICI protesta u Minsku napali su policijsku stanicu i kamenovali službena vozila pripadnika MUP Belorusije, saopštio je načelnik minske policije Ivan Kubrakov.

НАПАД НА ПОЛИЦИЈСКУ СТАНИЦУ: Белоруски демонстранти каменовали службена возила (ВИДЕО)

Foto: Tanjug/AP Photo

- Demonstranti su napali na centralnu policijsku stanicu Minska: počeli su da kamenuju službena vozila organa unutrašnjih poslova. Pripadnici policije su morali da preduzmu mere suzbijanja nezakonitih radnji i upotrebili specijalna sredstva i fizičku silu - rekao je Kubrakov.

On je dodao da su pripadnici policije uspeli da spreče da pristalice opozicije preuzmu kontrolu nad centrom Minska. Tom prilikom su dvojica policajaca povređena. Uhapšeni su aktivni demonstranti koji su napali na stanicu, kao i oni koji su vršili nedozvoljene radnje tokom protesta. Ukupno ej uhapšeno oko 120 osoba.

Podsetimo, nešto ranije je policija upotrebila šik-bombe u blizini rezidencije predsednika Belorusije u centru Minska kako bi rasterala okupljene demonstrante.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

TOTALNI OBRT! Partizan demantovao da je potpisao ugovor sa Penjarojom