PROGNOZE RUSKIH EPIDEMIOLOGA: Strah od korone nestaje dogodine
DOK osmi dan zaredom raste broj zaraženih kovidom 19 u Rusiji, glavni epidemiolog Ministarstva zdravlja Nikolaj Briko kaže da se pokazalo da će korona biti sezonska bolest, kao i druge infekcije disajnih organa.
Foto AP
Briko ističe da je situacija pod kontrolom i nikakve posebne mere ne treba uvoditi.
- Strah od korone će se smanjiti najkasnije kroz godinu dana. Napravili smo vakcinu, naučili kako se treba boriti protiv korone i već kroz pola godine počeće da se smanjuje strah koji sada postoji - objašnjava Jeršov.
U Rusiji je u međuvremenu na dobrovoljcima počelo ispitivanja kineske vakcine AD5-nKov koje sprovodi kompanija "Petrovaks". Tu vakcinu je napravila kompanija "Kansino biolodžiks" sa Pekinškim institutom biotehnologije i Akademije vojnomedicinskih nauka.
Predsednik Rusije Vladimir Putin je, za to vreme, obećao kolegi Aleksandru Lukašenku da će Belorusija biti prva zemlja koja će dobiti rusku vakcinu. Nju je već primio 3. septembra beloruski premijer Roman Golovčenko i odlično se oseća.
Preporučujemo
BRUKA U PULI: Medicinska setra osumnjičena da je krala nakit teško bolesnih pacijenata
12. 03. 2026. u 08:02
IRANSKI PREDSEDNIK JASNO PORUČIO: "Jedini način da se okonča ovaj rat je..."
12. 03. 2026. u 07:53
TRAMP DOLIVA ULjE NA VATRU: "Razmišljam o preuzimanju Ormuskog moreuza"
12. 03. 2026. u 07:19
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)