ZABRINUTOST NA KAVKAZU: Evo zašto je Putin iznenada digao 150.000 vojnika
PROVERA borbene gotovosti ruske vojske je priprema za vojne vežbe „Kavkaz-2020“ i nema nikakve veze sa situacijom na granici Jermenije i Azerbejdžana, saopštio je zamenik ministra odbrane Rusije Aleksandar Fomin.
Foto: printskrin
Fomin je naglasio da je ruska vojska svojevremeno obavestilo inostrane partnere o „ciljevima i zadacima mera koje se sprovode tokom iznenadne provere borbene gotovosti vojske“.
Događaj se izvodi na 35 kopnenih i 17 morskih poligona.
U proveri borbene gotovosti učestvuje 150.000 vojnika, oko 400 letelica, više od 26.000 jedinica naoružanja, vojne i specijalne tehnike i više od 100 brodova.
Fomin je naglasio da je provera važna faza u pripremama za vojne vežbe „Kavkaz-2020“.
On je obavesti da će u ponedeljak biti održan brifing za vojne atašee na kojem će im biti saopšteni detalji sa iznenadne provere.
U medijima su se juče pojavile informacije da je ruski predsednik iznenada podigao vojsku zbog eskalacije sukoba na granici Jermenije i Azerbejdžana. Ministar odbrane Azerbejdžana Zakir Gasanov je tim povodom pozvao ruskog kolegu Sergeja Šojgua. Međutim, ruski ministar ga je uverio da to nema nikakve veze sa sukobom na Kavkazu.
Preporučujemo
PUTIN PODIGAO SVE NA NOGE: Iznenadna kontrola i provera borbene gotovosti ruske armije
17. 07. 2020. u 23:46
MiG-41: Kada će novi lovac-presretač početi da štiti ruske granice
18. 07. 2020. u 01:10 >> 01:33
DIREKTOR„MIG-A“ I „SUHOJA“: Lovac šeste generacije - zajednički projekat dva biroa (VIDEO)
16. 07. 2020. u 22:00 >> 21:45
TRAMP ZAPRETIO UKRAJINI I EU: Nema ništa od oružja ako se vaši evropski saveznici ne pridruže deblokadi Ormuskog moreuza
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će SAD prekinuti da snabdevaju oružjem Ukrajinu ukoliko evropski saveznici odbiju da se pridruže "koaliciji voljnih" za deblokadu Ormuskog moreuza, javlja danas Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore.
01. 04. 2026. u 22:03
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (3)