FICO BACIO RUKAVICU U LICE ZELENSKOG: Nismo bili i nećemo biti deo toga!
SLOVAČKA nije bila, niti će biti članica „koalicije voljnih” koja podržava sukob u Ukrajini, uverio je premijer Robert Fico.
Foto: Ramil Sitdikov/Pool Photo via AP
Slovački medij „euBrief” je u četvrtak, pozivajući se na Ambasadu Francuske u Slovačkoj, objavio da se ta zemlja navodno pridružila „koaliciji voljnih”. „Kao premijer Slovačke, zvanično izjavljujem da Slovačka nije bila, nije i neće biti članica koalicije voljnih koja podržava rat u Ukrajini. Kao premijer, nisam učestvovao ni na jednom sastanku tog vojnog saveza”, napisao je Fico u petak na svojoj Fejsbuk stranici.
Fico je rekao da je lično razgovarao sa francuskim ambasadorom u Slovačkoj i zatražio od njega da spreči francusku ambasadu da širi lažne informacije. Francuski ambasador je, prema Ficovim rečima, potvrdio da je došlo do nesporazuma i da će o tome obavestiti javnost.
„Koalicija voljnih”, koju su inicirale Ujedinjeno Kraljevstvo i Francuska, obuhvata više od 30 zemalja. Lideri ove grupe su u januaru potpisali deklaraciju o nameri da rasporede trupe u Ukrajini nakon postizanja mirovnog sporazuma. Portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov je 13. jula nazvao članice „koalicije voljnih” zagovornicima rata, ističući da je reč o grupi zemalja koja ne želi mir.
BONUS VIDEO
Preporučujemo
IRAN UPOZORIO IZRAEL: Pripremili smo listu meta, obnova bi trajala godinama
25. 07. 2026. u 13:22
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NESTAO PRE 20 GODINA, PRONAĐEN MRTAV U ŠIBLjU: Telo identifikovano po zubima, MISTERIJA i dalje nije rešena
Rasel Skozi, IT stručnjak iz Velsa koji je nestao 2002. godine, pronađen je mrtav posle više od 20 godina u gustom šiblju nedaleko od Svonsija. Njegovi posmrtni ostaci identifikovani su pomoću stomatoloških kartona, ali...
24. 07. 2026. u 16:35 >> 17:07
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
Srbin autom "pregazio" Dunav i stigao do Hrvatske "ilegalno" - kad moćna reka presuši (FOTO)
POSEBNU pažnju privukao je vozač automobila sa srpskim registarskim oznakama, koji je preko gotovo isušenog dela korita stigao do Vukovarske ade.
24. 07. 2026. u 20:35 >> 20:36
Komentari (0)