Zapad priznao intelektualni poraz: Iran dobija informativni rat protiv SAD
IRAN dobija informativni rat protiv SAD uz pomoć smešnih video snimaka i mimova, piše Gardijan.
Foto: Pixabay/akbarnemati
- Kad bi Iran proizvodio razorne rakete istom brzinom kojom izbacuje mimove, Centralna komanda SAD bi digla ruke uvis - navodi se u tekstu.
Publikacija napominje da Teheran dominira društvenim mrežama, koristeći sarkazam i ismevanje kako bi se dopao zapadnoj publici i ismejao administraciju američkog predsednika Donalda Trampa.
Na primer, početkom aprila, iranska ambasada na Tajlandu objavila je mim u stilu Lego kockica nakon vesti o oborenom američkom borbenom avionu.
Štaviše, diplomatska misija Islamske Republike u Južnoj Africi uporedila je Izrael sa besnim psom.
I nakon gnevnih zahteva američkog predsednika da se otvori Ormuski moreuz, iranska ambasada u Zimbabveu je izjavila da su "izgubili ključeve od njega".
Preporučujemo
Amerika i Izrael planiraju kopneni upad u Iran: Ruski Savet bezbednosti izdao upozorenje
15. 04. 2026. u 22:22
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Rusija sprema napad na TRI evropske zemlje - želi da testira NATO: Alarmantne tvrdnje stručnjaka
PREMA novoj analizi, Rusija se aktivno priprema za napad na baltičke države, što bi predstavljalo veliki vojni izazov za Zapad. Takvim potezom, Vladimir Putin bi testirao spremnost NATO-a da brani tri male članice - Estoniju, Letoniju i Litvaniju - u slučaju mogućeg početka Trećeg svetskog rata.
02. 05. 2026. u 21:42
Komentari (0)