ORBAN BEZ DLAKE NA JEZIKU: EU već potrošila ruski novac na rat u Ukrajini
EVROPSKA unija je već potrošila više od 100 milijardi evra na sukob u Ukrajini i sada želi da konfiskuje ruske aktive, jer bi u suprotnom moglo doći do pada više vlada u Evropi, izjavio je mađarski premijer Viktor Orban.
FOTO TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIĆ/
-Već su potrošili više od 100 milijardi evra na rat. Govorili su svojim biračima: ‘Poštovani nemački, portugalski, španski, italijanski, francuski građani, ovaj rat vas neće koštati ni jedan jedini evro.’ Birači u to ne samo da su poverovali, već su to i pozdravili. Cela liberalna zapadnoevropska štampa pisala je o tome da je ovo rat koji nas neće koštati novca. Jer će novac koji bude poslat Ukrajini biti uzet od ruske imovine, rekao je Orban u intervjuu za portal Patriota.
Mađarski premijer je istakao da je Evropljanima sada postalo jasno da će „za ono što je već potrošeno morati da se plati, kao i za ono što nas tek čeka“.
-Ako ta spoznaja, koja je eksplozivna, dopre do Zapadne Evrope, ona će odmah dovesti do pada mnogih vlada. Zato, pošto je novac već potrošen, moramo nekako da pronađemo pokriće za to, a da ne zavlačimo ruku u džepove poreskih obveznika. To su ruski aktivi. I ako ne budu mogli da se preuzmu, u pojedinim vladama će nastati veliki problemi, zaključio je Orban.
Ako se mišljenje Mađarske, koja se protivi konfiskaciji ruskih aktiva, ne bude uzelo u obzir, Budimpešta će odmah podneti tužbu evropskom sudu, izjavio je mađarski premijer.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - ŠAMPIONI U FOKUSU: Anđela Vuković - Radoznalost je njena supermoć
Preporučujemo
"VEŽITE POJASEVE, OČEKUJE NAS BURNA NEDELjA" Orban: Ulog je jednostavan - rat ili mir
15. 12. 2025. u 11:11
TRAMP NAJAVIO VAŽNE VESTI: Sporazum o okončanju rata u Ukrajini je bliži nego ikad
15. 12. 2025. u 22:18
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
DA LI JE TRAMP ZASPAO USRED SASTANKA? "Ne! Pogledajte, bilo je prilično dosadno!" (VIDEO)
DA LI je zaspao ili mu je samo bilo dosadno? Za američkog predsednika Donalda Trampa, sve je u oku posmatrača, kaže on.
30. 01. 2026. u 10:24
Komentari (0)