VENECUELA SE SPREMA ZA RAT: Usvojen plan odbrane, Amerika odbrojava i povećava vojnu moć na Karibima
U VENECUELI je usvojen plan kompleksne odbrane i prelaska na oružanu borbu u slučaju agresije Sjedinjenih Američkih Država, saopštio predsednik Bolivarske Republike Nikolas Maduro na vanrednom kongresu vladajuće Jedinstvene socijalističke partije Venecuele (JSPV) i omladinskog krila partije.
Foto: Profimedia, Shutterstock
-U okviru strateške koncepcije kompleksne odbrane otadžbine <…> usvojen je plan za prelazak od nenasilne borbe ka oružanoj borbi nacionalnog i kontinentalnog obima u slučaju da Venecuela bude napadnuta od strane imperije SAD, izjavio je Maduro
On je naveo da plan predviđa „prelazak na oružanu borbu radi zaštite teritorijalnog integriteta, dostojanstva, prava na mir i budućnosti Venecuele“.
Predsednik je istakao da partija mora odmah pristupiti sprovođenju donete odluke kako bi narod bio što spremniji na „otpor imperijalističkom psihološkom ratu i konkretnim akcijama na celoj teritoriji zemlje“.
-Sjedinjene Države veruju i uverene su da je došlo novo kolonijalno vreme, vreme superiornosti bele rase i da narodi Juga treba da se klanjaju pred vladajućom Severnom Amerikom, rekao je Maduro.
On je naveo da imperijalizam nastoji da povrati „izgubljenu vojnu, ekonomsku i kulturnu hegemoniju“.
Vašington optužuje venecuelanske vlasti za nedovoljno aktivnu borbu protiv šverca narkotika. Mornarica SAD rasporedila je u Karipskom moru osam brodova, jednu nuklearnu podmornicu, 10.000 vojnika i uništava brze čamce u međunarodnim vodama sa ljudima koje, bez dokaza, optužuju za šverc narkotika iz Venecuele.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - ŠAMPIONI U FOKUSU: Anđela Vuković - Radoznalost je njena supermoć
Preporučujemo
AMERIČKA VOJNA BAZA U PLAMENU: Žestok napad tokom noći (VIDEO)
NAJMANjE četiri drona napala su američku bazu Viktori u Iraku, uz niz eksplozija sinoć i u ranim jutarnjim satima.
21. 03. 2026. u 09:31
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)