AUSTRALISKI KOMESAR ZA BEZBENOST NA INTERNETU: Društvene mreže gledaju kroz prste na materijale sa zlostavljenjem dece
AUSTRALIJSKO telo za bezbednost na internetu je saopštilo da najveće svetske društvene mreže i dalje "gledaju kroz prste" na materijale sa zlostavljanjem dece na svojim platformama, a posebno je istaklo da JuTjub nije odgovarao na njegove zahteve da mu pruži informacije.
Foto: Profimedia
U izveštaju koji je danas objavljen, australijski komesar za bezbednost na internetu naveo je da JuTjub, zajedno sa Eplom, nije uspeo da prati broj korisničkih prijava o seksualnom zlostavljanju dece na svojim platformama, kao ni koliko im je vremena bilo potrebno da odgovore na takve prijave, prenosi Rojters.
Prošle nedelje, australijska vlada je odlučila da zabrani tinejdžerima korišćenje JuTjuba, u okviru prve zabrane korišćenja društvenih mreža maloletnim licima na svetu.
Ova odluka je usledila nakon što je nezavisno telo za zaštitu korisnika interneta eSafety preporučilo da se ukine prethodno planirano izuzeće za ovu video-platformu koju poseduje Alfabet (Gugl).
-Kada im se ostavi sloboda, ove kompanije ne stavljaju zaštitu dece na prvo mesto i čini se, da zatvaraju oči pred zločinima koji se dešavaju na njihovim mrežama, navela je komesarka za bezbednost na internetu Džuli Inman Grant u saopštenju.
Gugl je ranije saopštio da na njegovim platformama nema mesta za problematične materijale i da koristi različite standardne metode da bi ih pronašao i uklonio.
Meta, vlasnik Fejsbuka, Istagrama i Tredsa, tri najveće platforme sa više od tri milijarde korisnika širom sveta, navodi da zabranjuje video snimke sa eksplicitnim sadržajem.
Kancelarija komesara za bezbednost na internetu, osnovana radi zaštite korisnika interneta, naložila je kompanijama Epl, Diskord, Gugl, Meta, Majkrosoft, Skajp, Snep i VocAp da izveštavaju o merama koje preduzimaju kako bi se suprotstavile iskorišćavanju i zloupotrebi dece na internetu u Australiji.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - Helikopteri Ka-32 i Super puma u akciji gašenja požara u Kamenoj gori
Preporučujemo
OSUMNjIČEN MUŠKARAC: Trovao decu u letnjem kampu, optužen za zlostavljanje dece
01. 08. 2025. u 20:33
KAD PORASTEM BIĆU JUTJUBER: Kako zaštiti najmlađe od zloupotreba na internetu
02. 08. 2025. u 07:08
NASILjE DOLAZI IZ INBOKSA: Kako zaštiti najmlađe od zloupotreba na internetu (12)
31. 07. 2025. u 22:00
PAVEL DUROV PONOVO ISPITIVAN U PARIZU: Osnivač telegrama ponovo na meti
28. 07. 2025. u 20:15
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
"NIJE BILO LAKO IZDRŽATI": Rađen progovorio o razlozima za razvod od Ane i najtežem periodu
VATERPOLISTA Nikola Rađen bio je u braku sa pevačicom Anom Kokić sa kojom ima dve ćerke, od koje se razveo nakon jedanaest godina ljubavi, a sada progovorio o teškom periodu.
05. 12. 2025. u 07:50
Komentari (0)